یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد :

۶۰۰۰ دوز واکسن آنفلونزا در مراکز زیرپوشش بهزیستی خراسان رضوی توزیع شد

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۶ هزار دوز واکسن آنفلونزا در سطح خانه‌های سالمندان و مراکز نگهداری کودکان معلول و عقب‌مانده ذهنی تحت مدیریت سازمان بهزیستی توزیع شد.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی قلیان با اشاره به گروه‌های هدف دریافت رایگان واکسن آنفلونزا اظهار داشت: این گروه‌ها شامل "زنان باردار پرخطر، بیماران دچار ضعف دستگاه ایمنی بدن با اولویت بیماران دیالیزی، گیرندگان پیوند و بیماران مبتلا به بدخیمی، مبتلایان به تالاسمی ماژور و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی به ویژه افراد در معرض خطر ابتلا به کووید ۱۹ است.

وی افزود: شش هزار دوز واکسن از این تعداد واکسن آنفلوآنزا در سطح خانه‌های سالمندان و مراکز نگهداری کودکان معلول و عقب‌مانده ذهنی تحت مدیریت سازمان بهزیستی و پنج هزار دوز واکسن آنفلوآنزا نیز در سطح زندان‌های خراسان رضوی برای ایمن‌سازی زندانیان در برابر بیماری توزیع می‌شود.  

وی ادامه داد: توزیع واکسن برای بیماران خاص در مشهد با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان‌های منتخب این شهر شامل "قائم(عج)، اکبر، منتصریه و دکتر شیخ" صورت می‌گیرد.  

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پاییز امسال تامین و توزیع واکسن آنفلوآنزا با توجه به خطر تداخل و همزمانی این بیماری با همه‌گیری ویروس کرونا، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: براساس اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد واکسن ارسالی امسال از سال‌های قبل بیشتر است و گروه‌های هدف مشمول واکسیناسیون آنفلوآنزا می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای دریافت واکسن به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.

منبع:تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.