یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴

رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی مطرح کرد:

گره‌گشایی از معضلات حاشیه شهر مشهد با کمک موقوفات

رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی

رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی اظهار کرد: به همت آستان قدس رضوی و با استفاده از ظرفیت بی‌بدیل وقف، نهضتی رقم خواهد خورد که معضلات حاشیه این شهر برطرف شود.

به گزارش قدس آنلاین،  مالک رحمتی در ویژه‌برنامه مناسبتی «تشرف» که هم‌زمان با دهه پایانی ماه صفر به همت مؤسسه رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی به صورت زنده از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود، توسعه حرم مطهر رضوی و تأمین هزینه‌های جاری آستان قدس برای ارائه خدمات به زائران و مجاوران را از محل وقف بیان کرد.
وی وقف را صدقه‌ای جاریه برای همه نسل‌ها دانست و گفت: بر خلاف سایر امور خیرخواهانه، برکات حاصل از وقف برای واقف و نسل‌های بعد برقرار خواهد بود.
رحمتی دراین‌باره به اولین موقوفه حرم مطهر رضوی که قرآن خطی متعلق به سال ۳۲۷ هجری قمری است اشاره کرد که بعد از گذشت ۱۱۱۵ سال همچنان باقی است و در گنجینه نسخ خطی نگهداری می‌شود.
رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی تصریح کرد: ۴۰ درصد موقوفات آستان قدس رضوی معلوم‌المصرف است که در ۲۶ سرفصل تعریف، و شامل موقوفات روشنایی، فرش، ایتام، سادات، درمان زائران بیمار و ... می‌شود.
رحمتی گفت: آستان قدس رضوی با ورود به استان‌های کمترتوسعه‌یافته با ایجاد طرح‌های قراردادی در کنار سرمایه‌گذاری، به ایجاد اشتغال و توسعه آن کمک می‌کند.
وی همچنین امداد به مناطق آسیب‌دیده از بلایای طبیعی از منابعی که تولیت آستان قدس رضوی به این امر اختصاص می‌دهند را از دیگر محل‌های مصرفی موقوفه مطرح کرد.
رحمتی با اشاره به حاشیه‌نشینی در شهر مشهد گفت: در هم‌افزایی آستان قدس رضوی با مدیران شهری، نهضتی رقم خواهد خورد که با استفاده از منابع موقوفه، مسئله حاشیه شهر مشهد برطرف شود.
وی افزود: فعالیت اقتصادی در آستان قدس رضوی هدف نیست بلکه وسیله‌ای برای تحقق برنامه‌های این سازمان برای ارائه خدمات به زائران و مجاوران است.
رحمتی در بخش دیگری از سخنان خود، حضور در کسوت خادمی این بارگاه منور را یکی از آرزوهای خود و افتخاری بزرگ برشمرد که نشان از لطف و عنایت امام هشتم(ع) دارد.
سومین فصل از ویژه‌برنامه مناسبتی «تشرف» در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان و دهه پایانی ماه صفر به صورت زنده از بارگاه منور رضوی روی آنتن می‌رود. پس از پایان ماه صفر نیز چهارشنبه هر هفته با عنوان پویش «چهارشنبه‌های امام‌رضایی» پخش خواهد شد.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.