سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

بیانیه ۲۶ کشور جهان: تحریم‌های آمریکا مقابله با کرونا را دشوار کرده است

سازمان ملل

۲۶ کشور جهان از جمله ایران، سوریه، روسیه، چین و عراق در بیانیه مشترکی با اعلام اینکه تحریم‌های اقتصادی یک جانبه و ظالمانه آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه برخی کشورهای مستقل جهان به مانع بزرگی برای مقابله با ویروس کرونا تبدیل شده است، خواستار پایان دادن به این وضعیت شدند.

قدس آنلاین: خبرگزاری سوریه (سانا) روز سه شنبه گزارش داد که بیانیه مشترک این کشورها روز گذشته در جلسه سوم مجمع عمومی سازمان ملل ویژه حقوق بشر توسط چین خوانده شد.  

بر پایه این گزارش، این کشورها خواستار پایان دادن به اعمال تحریم‌های اقتصادی یک جانبه آمریکا و دولت‌های غربی بر علیه تعدادی از کشورها شدند و تأکید کردند که کشورهای تحریم کننده با نقض حقوق بشر مانع تلاش‌ها برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا می‌شوند. 

در این بیانیه آمده است که همه گیری ویروس کرونا همچنان به طور جدی بر همه ملتها به ویژه کشورهای در حال توسعه تأثیر بزرگی می‌گذارد و همبستگی جهانی و همکاری بین‌المللی برای مقابله با این ویروس ضروری است. 

کشورهای امضا کننده این بیانیه افزودند: اما ما همچنان شاهد اعمال اقدامات یکجانبه و سرکوبگرانه بر خلاف اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد، حقوق بین الملل، کثرت گرایی و معیارهای اساسی روابط بین الملل هستیم. 

سانا اضافه کرد: آمریکا و سایر کشورهای غربی در چارچوب سیاست‌های خصمانه خود علیه کشورهای مستقل و کشورهایی که از رویکرد آن‌ها پیروی نمی‌کنند، تحریم‌های اقتصادی یک جانبه را اعمال کرده‌اند. 

خاطرنشان می‌شود که وزارت امور خارجه آمریکا ۹ ماه جاری (مهر) از تحریم ۱۷ فرد و نهاد مرتبط با سوریه خبر داد. 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.