سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

وزیر دفاع در مشهد مطرح کرد:

ایران وارد لایه‌های عمیق‌تر خودکفایی شده ‌است

وزیر دفاع

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مراسم بهره‌برداری "کارخانه بزرگ تولید سیم و کابلهای تفلون نظامی و غیرنظامی" در مشهد ، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران وارد لایه‌های عمیق‌تر خودکفایی و خوداتکایی شده ‌است.

به گزارش قدس آنلاین، سرتیپ امیر حاتمی  در مراسم بهره‌برداری "کارخانه بزرگ تولید سیم و کابلهای تفلون نظامی و غیرنظامی" در مشهد با حضور مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، راه‌اندازی این واحد صنعتی را یکی از مصادیق همین امر توصیف و بیان کرد: فعالیت این کارخانه نیازهای کشور را برای تولید محصولات باکیفیت در حوزه صنایع دفاعی، صنایع دریایی، صنایع هوایی و صنایع موشکی رفع کرد.

وی افزود: اقدام متخصصان صنعت دفاعی در سازمان صنایع دریایی در آستانه اربعین حضرت اباعبدالله‌لحسین(ع) در آوردگاه حساس نابرابر اقتصادی و در مبارزه با تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی موفق به راه‌اندازی کارخانه بزرگ تولید سیم و کابل تفلون شدند که نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظامی، غیرنظامی، اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران ایفا می‌کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تولیدات کارخانه کابلهای تفلونی بخشی از نیاز صنایع غیرنظامی مانند پتروشیمی، خودروسازی و لوازم خانگی را که به این نوع ابزار نیار دارند نیز تامین می‌کند.

وی گفت: هرقدر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فشارها را بر ملت ما به خصوص در حوزه دفاعی بیشتر کنند ما هم می‌بایست به سمتی برویم که امکان تحریم و محرومیت آن کمتر است. 

امر حاتمی راه‌اندازی کارخانه کابلهای تفلونی را گامی دیگر در مسیر استحکام امور دفاعی ایران ذکر و بیان کرد: باید از استمرار تولید مطمئن بود تا بتوان پایداری را تضمین نمود.

وی همچنین برآورد مصرف کنونی کشور در زمینه کابل تفلونی را سالانه افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر به ارزش ۱۰ میلیون دلار ذکر و بیان کرد: کارخانه کابلهای تفلونی در مشهد نه تنها در یکی از تولیدات خود ۱۰۰ درصد و در نوع دیگر آن افزون بر ۴۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند بلکه صرفه‌جویی ارزی ۷۰ درصدی را به دنبال دارد. 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: این کارخانه با تهیه کابلهای باکیفیت تفلونی در داخل کشور نه تنها باعث صرفه‌جویی ارزی شده بلکه ۵۰۰ اشتغال به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است. 

وی ادامه داد: این پروژه به عنوان یکی از موضوعات اولویتدار وزارت دفاع در "سال جهش تولید" بر اساس نیازسنجی، استانداردها، بررسی محصولات باکیفیت روز دنیا، در جریان بازدید از نمایشگاههای بین‌المللی ماشین‌آلات تولید انواع سیم و کابل و همچنین با استفاده از تجارب موجود صنعت در زمینه فرآیند بومی‌سازی کابلهای دریایی طراحی، اجرا و به بهره‌برداری رسید.

امیر حاتمی گفت: محصولات تولیدی کارخانه کابلهای تفلون مشهد به لحاظ کیفیت همتراز تولیدکنندگان اروپایی و بالاتر از کیفیت کابلها و سیمهای تولیدی سازندگان دیگر کشورها در بازار فعلی جهان است.

وی افزود: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با راه‌اندازی کارخانه کابلهای تفلونی مشهد از آمادگی لازم برای عقد قرارداد به منظور تولید و تامین نیازهای صنایع کشور برخوردار است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.