چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با قدس آنلاین:

وتوی طرح بنزینی سال ۹۸دولت /بررسی اختصاص سهمیه بنزین از خودرو به خانوار در مجلس

رضاطلبی

سهمیه بنزین

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: در صورت تصویب طرح جدید بنزین با محوریت اختصاص سهمیه از خودرو به خانوار، طرح بنزینی دولت در سال ۹۸ وتو خواهد شد.

بهروز محبی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد:  از طرح جدید بنزین در مجلس استقبال چندانی صورت نگرفت.

وی تصریح کرد: بر مبنای این طرح که توسط تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده  و به دنبال این است که اختصاص بنزین از خودرو به خانوار تغییر پیدا کند ، روزانه به هر فرد ایرانی ساکن در داخل کشور  ۱لیتر بنزین با قیمت ۱۰۰۰تومان در حساب یارانه ای که دریافت می کنند شارژ می شود و در پایان ماه اگر فردی این بنزین را استفاده نکرده باشد دولت به نرخ سوخت در خاورمیانه ، مبلغ آن را برای تعداد لیترهای باقی مانده به حساب فرد واریز و بنزین را از حساب فرد خارج می کند.

نماینده سبزوار، خوشاب، جوین، جغتای، داورزن و ششتمد در مجلس یازدهم افزود: این طرح هنوز به کمیسیون های تخصصی مجلس نظیر انرژی و  برنامه و بودجه ارسال نشده است تا مورد بررسی دقیق قرار بگیرد اما تعداد زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقد هستند این طرح کارآیی لازم را ندارد و از پختگی کافی برخوردار نیست .

وی ادامه داد: در صورتی که این طرح در مجلس به تصویب نمایندگان برسد طرح بنزینی دولت در سال قبل وتو خواهد شد و مبنای اختصاص سهمیه  بنزین به مردم ایران قرار خواهد گرفت .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درباره این طرح سوالات و ابهامات زیادی وجود دارد که نیاز به بررسی دقیق تر آن می باشد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.