پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

«معبر حسینی» جایگزین ایستگاه‌های صلواتی دهه آخر صفر مشهد شد

معبر حسینی

قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد از برپایی طرح معبر حسینی به عنوان جایگزین ایستگاه‌های صلواتی در برخی نقاط مشهد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حسین حسامی در مشهدمقدس درباره ویژه برنامه‌های ستاد اربعین شهرداری برای مراسم اربعین و دهه آخر صفر اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامت مردم ۴۰ نقطه محوری جهت عزاداری هیئت‌های مذهبی با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی اختصاص داده شده است.

وی درباره برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام اربعین و دهه آخرصفر افزود: با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا مجوزی برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی صادر نشده اما به عنوان جایگزین اجرای طرح «معبر حسینی» در برخی از نقاط شهرمد نظر قرار گرفته است.

حسامی به ویژه برنامه‌های ستاد اربعین شهرداری مشهد در حوزه فرهنگی اشاره و تصریح کرد: فضاآرائی عرصه میدان شهدا و راه‌اندازی ۱۰ غرفه توزیع محصولات بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده و...بخشی از از اقدامات درنظر گرفته شده درحوزه فرهنگی خواهد بود.

وی افزود: در حوزه خدمات شهری نیز استقرار نیروهای مورد نیاز پاکبان در عرصه میدان شهدا و مسیرهای منتهی به حرم مطهر، استقرار ۴ دستگاه وضوخانه سیاردرعرصه میدان شهدا، رفع نقص سرویس‌های بهداشتی هسته مرکزی شهر، نصب پرچم‌های مشکی در میادین و معابر اصلی شهر و استقرار خودرهای آتش نشانی در مسیر و ... از دیگر برنامه‌های ویژه برای اربعین است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.