پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷

پرسپولیس ممکن است مستقیم به دسته یک سقوط کند

پرسپولیس

یکی از کارشناسان حقوقی فوتبال به باشگاه پرسپولیس هشدار داد که فیفا هیچ ترتیبی در اعمال تنبیهات در خصوص بی احترامی به احکام صادره ندارد و می تواند پرسپولیس را به دسته یک بفرستد!

قدس آنلاین:  یکی از چندین مشکل این روزهای پرسپولیس پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ است که صدای یحیی گل محمدی را هم درآورده اما باشگاه دائم در حال امروز و فردا کردن برای پرداخت طلب این مربی کروات است.

در حالی که مسئولان پرسپولیس اعلام کردند پول برانکو تا دوشنبه پرداخت می شود اما وکیل سرمربی کروات می گوید مسئولان تیم اعلام کردند به این زودی ها پول واریز نمی شود!

 در ابتدا مسئولان پرسپولیس بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه را موقتی دانستند و اعلام کردند هر زمان پول پرداخت شود پنجره هم باز می شود. حالا نه تنها این اتفاق رخ نداده بلکه پرسپولیس باید منتظر یک جریمه سنگین تر هم باشد. کسر امتیاز یکی از جریمه هایی است که اعلام شده در صورت پرداخت نشدن مطالبات برانکو فیفا در خصوص قهرمان لیگ اعمال خواهد کرد.

اما در این میان دکتر صمد ابراهیمی کارشناس حقوقی فوتبال هشدار بزرگ و مهمی را به پرسپولیس داد. دکتر ابراهیمی خطاب به مسئولان این باشگاه گفت: فکر پرداخت به موقع پول برانکو باشید. ماده ۱۵ مقررات انضباطی فیفا هیچ ترتیبی برای اعمال تنبیهات مربوط به بی احترامی نسبت به احکام صادره ندارد . یعنی فیفا مجبور نیست فقط سراغ کسر امتیاز برود و می تواند پرسپولیس را مستقیم به دسته یک بفرستد!

این یک هشدار جدی است که به نظر نمی رسد مسئولان پرسپولیس از آن باخبر بوده باشند؛ یعنی به جای کسر امتیاز که آن ها بسیار سبک می شمارند جریمه می تواند خیلی سنگین تر باشد و قهرمان چهار دوره لیگ ایران را راهی دسته یک کند.

مشخص نیست پرسپولیسی که به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده و حداقل دو میلیون دلار پاداش در انتظار این تیم است چگونه در تهیه پول برانکو به مشکل خورده است؟! به نظر نمی رسد این موضوع دلیلی جز سومدیریت باشد. با توجه به حضور اسپانسرها و شرکت های پرشمار در کشور که بسیاری از مبالغ سنگین برای آن ها رقم درشتی به حساب نمی آید، مدیریت می تواند با یک رایزنی حساب شده پول برانکو را تهیه کند اما به نظر نمی رسد مدیریت امروز پرسپولیس راه چاره درستی را برای این مشکل بزرگ انتخاب کند.

انتهای پیام/

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.