شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

مدیر سابق سیا ترامپ و دامادش را در پرونده خاشقجی متهم کرد

خاشقچی

مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا اظهار کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور و جارد کوشنر، داماد او به همراه مسؤولان کاخ سفید به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اجازه ارتکاب قتل جمال خاشقجی را دادند.

قدس آنلاین: جان برنان، مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) در مصاحبه‌ای با شبکه "سی‌ان‌ان" آمریکا گفت: میان آمریکا و عربستان روابطی وجود دارد که باید به دلیل منافع استراتژیک آمریکا ادامه یابد، اما در مقابل؛ ما باید عربستانی‌ها و غیر از آنها هر کسی را که مرتکب هرگونه جنایتی علیه حقوق بشر شده، محاکمه کنیم.

برنان در ادامه گفت: متاسفانه ترامپ و کوشنر به بن سلمان مجوزهایی برای قطعه قطعه کردن خاشقجی دادند.

مدیر سابق سیا افزود: بن سلمان یک حاکم مستبد است که عربستانی‌های زیادی از جمله فعالان زن را کشته و شکنجه داده است، اگر از ترامپ که همه این مسایل را نادیده می‌گیرد، سوال کنید این کارها برای چه انجام شدند، به آسانی پاسخ می‌دهد، "پول".

برنان در پاسخ به این سوال که آیا ترامپ نتیجه‌ای را که سی‌آی‌ای به آن رسیده یعنی اینکه بن سلمان مسؤول قتل خاشقجی است، تایید می‌کند یا نه، گفت: قطعا، من پنج سال در عربستان زندگی کردم و (می‌دانم) چنین جنایتی نمی‌تواند بدون اجازه عالی‌ترین مقام این کشور انجام شود، فکر نمی‌کنم ملک سلمان دست به چنین کاری زده باشد اما پسرش کنترل دستگاه‌های اطلاعاتی را در دست دارد و ترامپ این مساله را به خوبی می‌داند و به این افراد مستبد همچنان اجازه می‌دهد اقدامات وحشتناکی انجام دهند و حتی با سخنان و رفتار خود این رفتارها را تشویق می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);