شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

۱۱ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در مشهد توزیع می‌شود

واکسن آنفلوآنزا از تنباکو

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد از توزیع ۱۱ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در میان خانه‌های سالمندان و زندان‌های خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از وبدا، مهدی قلیان اظهار کرد: ۶ هزار دوز واکسن از این‌تعداد واکسن آنفلوانزا در خانه‌های سالمندان و مراکز نگهداری کودکان معلول و عقب‌مانده ذهنی تحت مدیریت سازمان بهزیستی و ۵ هزار دوز واکسن نیز در زندان‌های خراسان‌رضوی برای ایمن‌سازی زندانیان در برابر بیماری توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: توزیع واکسن برای بیماران خاص در مشهد با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی در بیمارستان‌های منتخب شهر، شامل قائم(عج)، اکبر، منتصریه و دکتر شیخ صورت می‌گیرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: پاییز امسال تأمین و توزیع واکسن آنفلوانزا با توجه به خطر تداخل و هم‌زمانی این‌بیماری با همه‌گیری ویروس کرونا، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بر همین‌ اساس تعداد نیاز به علوم‌پزشکی مشهد نسبت به سال گذشته بیشتر است.

قلیان، گروه‌های هدف دریافت رایگان واکسن را شامل زنان باردار پرخطر، بیماران دچار ضعف دستگاه ایمنی بدن با اولویت بیماران دیالیزی، گیرندگان پیوند و بیماران مبتلا به بدخیمی، مبتلایان به تالاسمی ماژور و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی به‌ویژه افراد در معرض خطر ابتلا به کووید ۱۹ اعلام کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.