شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶

روز متعادل شاخص بورس

بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد یک هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۱هزار واحد قرار گرفت.

قدس آنلاین؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۸۰۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۹۰۵میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۲۳۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد یک هزار و ۱۴۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۱هزار و ۸۴۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، مخابرات ایران و گروه مپنا شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۹۹واحد، کل (هم‌وزن) ۳۳۱۹واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۱۷۴واحد، آزاد شناور ۴۲۴۰واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۱۰۸و ۱۲۲۹واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۰۵میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۱۰۰میلیارد تومان در ۷۹۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۱۱۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی تندگویان  فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، بانک دی و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.