یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی:

ابتلا به بیماری کووید ۱۹در گیلان سیر صعودی دارد

علوم

رشت - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی گیلان گفت: طی یک هفته اخیر آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در بخش های "بستری و سرپایی" و میزان مرگ و میر سیر صعودی یافته است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی  گیلان ،دکتر ارسلان سالاری در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در استانداری افزود: شاهد حضور مسافران زیادی در گیلان هستیم ضمن اینکه رعایت پروتکل ها کمرنگ شده و این عوامل موجب افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این استان گردیده است.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و لزوم استفاده از ماسک، اظهار داشت: حراست های فیزیکی ادارات باید اجازه ورود به افراد فاقد ماسک را ندهند.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته ۳۸۳ مورد اخطار بهداشتی در گیلان انجام گرفت، اضافه کرد: ۱۴ مورد از مورد از این مکان ها نیز به دلیل عدم رعایت توصیه های بهداشتی تعطیل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود بیان داشت: ۳۲ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برای استفاده گروه هدف اول شامل کادر بهداشت و درمان و جانبازان اختصاص داده شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.