سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

برنامه ریزی دشمن برای توزیع اسلحه قاچاق بین مردم

با کمک‌های غرب اسلحه روسی نخرید

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: آمریکایی ها توان اقدام نظامی نداشته و همه ظرفیت خود را روی حوادث اجتماعی ایران گذاشته اند.

به گزارش قدس آنلاین، مشاور وزیر مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در گردهمایی مدیران مدارس مشهد با اشاره به جنگ اقتصادی ایران و آمریکا در شرایط حال حاضر کشور گفت: جنگ اقتصادی اثر بیشتر و درگیری گسترده ای دارد و از پوشک بچه در گهواره و داروی پیرمرد را درگیر می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها هرچه داشتند و نداشتند به میدان آوردند و مجموعه آن این شد که توافقات بین المللی را زیر پا بگذارند و تحریم‌هایی را خارج از ضوابط به ما تحمیل کنند و ما در تحریم سخت قرار گرفتیم و منتظر از پا در آمدن ایران بودند.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی با بیان اینکه رییس جمهور امریکا در تلاش برای بردن ایران پای میز مذاکرات جدید بود، گفت: ترامپ آخرین نفس‌هایش را در کاخ سفید می‌کشد اما ما پای مذاکره جدید نرفتیم، ما تحریم شدیم اما از مادر و کشور و اعتبارات‌مان دفاع کردیم بنابراین ما چیزی از دست ندادیم.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی به تلاش شکست خورده اوباما برای از پای درآوردن بشار اسد اشاره کرد و با یادآوری مقوله «رفتار محکم» به عنوان یکی از ترفندهای امریکایی‌ها گفت: وعده آنها این است که من اگر محکم رفتار کردم رییس جمهور بعدی ایران را سر میز مذاکره می‌آورد اما زهی سعادت، عده ای می‌گویند اگر ترامپ رای نیاورد در ۱۰ یا ۱۵ روز آخر ضربه سختی به ایران می‌زد و ایران باید جواب رییس جمهور بعدی را بدهد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در تحلیل اقدامات غیرنظامی آمریکایی علیه ایران، ادامه داد: آمریکایی‌ها ظرفیت پاسخ ایران بعد از اقدام اولیه خود را ندارند، آنها توان شان را روی حوادث اجتماعی ایران مانند گرانی بنزین گذاشته اند و روی این مسائل شرط بندی می‌کنند و علیرغم این که همه ظرفیت شان را به میدان آورده‌اند اما دستان قوی ارگان‌های کشور و مردم فهیم اجازه ایجاد مشکلی را نداده است.

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی تمرکز بر افغانستان و ناامن کردن تکیه گاه امنیتی ایران را اولین اقدام از مجموعه اقدامات امنیتی علیه ایران دانست و با اشاره به این که آمریکایی ها در طول سال‌های گذشته حتی یک محموله موفق وارد کشور کنند، گفت: معتقد بودیم باید بین مرزهای ما دیوار کشیده شود، طی سال‌های اخیر این دیوار فرضی ایجاد شده و تا ۷۰ کیلومتری اگر دشمن سرفه کند ما متوجه می‌شویم و اجازه ناامنی به دشمن را نمی‌دهیم.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی با اشاره به اهمیت امارات برای تبادلات ایران گفت: آنها می‌خواهند در این زمینه مشکل ایجاد کنند و قصد دارند در حوزه جنوبی کشور ناامنی سیاسی ایجاد کنند.

وی همچنین با اشاره به جنگ ارمنستان گفت: می‌خواهند آذربایجان را همسایه ما کنند اما ما مدیریت می‌کنیم.

این مقام امنیتی در ادامه در خصوص مسائل داخلی کشور نیز بیان کرد: وقتی کشوری جنگ اقتصادی دارد، سو مدیریت و فساد اقتصادی هم بالاست.

وی از ترفندهای مختلف دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور خبر داد و گفت: قصد دارند حادثه‌ای مشابه ۸۸ رقم زده به هر بهانه‌ای اعصاب مردم را بهم بزنند.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی بیان کرد: لبنانی‌ها یک جاسوس را گرفتند که قصد ایجاد نفاق میان ایران و عراق را داشت، دشمن امسال هم دارد کاری می‌کنند تا مردم را کف خیابان بیاورد تا دو حادثه را دامن بزنند. دشمن قصد خشن کردن معادلات داخلی ایران را دارد آنها می‌گویند با توزیع اسلحه قاچاق بین مردم، باید معادلات کف خیابان در شهرهای بزرگ را خشن کنیم.

این مقام امنیتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود فساد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه، گفت: کم مسئله ترین قشری که در سراسر کشور با آنها مواجه هستیم جامعه معلمین هستند ما خوشحالیم که بخش و قشر فرهنگیان ما فقط معلم نیستند بلکه قبل از آن مربی خود هستند که اگر این نبود باید شاهد مشکلات بسیاری می‌بودیم.

در این دیدار دکتر خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز به معایب و مزایای آموزش مجازی در دوران کرونا پرداخت و از حل شدن مشکلات آموزشی در سطح استان خبر داد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.