چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

نایب رئیس شورای شهر همدان:

رخداد ۳۰ مهر ۵۷ در تقویم استان همدان گنجانده شود

نایب رئیس شورای شهر همدان:

همدان - نایب رئیس شورای شهر همدان گفت: رخداد ۳۰ مهر که توسط دانش آموزان همدانی در سال ۱۳۵۷ رقم خورد اقدام ارزشمند و حماسی بود که باید در تقویم استان همدان گنجانده شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان ، ابراهیم مولوی عصر سه شنبه در کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان بابیان اینکه رخداد ۳۰ مهر که توسط دانش آموزان همدانی در سال ۱۳۵۷ رقم خورد اقدام ارزشمند و حماسی بود؛ افزود: این حماسه در سالی که منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی شد، یک تلنگر و اتفاق خاص بود که موجب شد روند شکل‌گیری انقلاب سرعت بیشتری بگیرد.

مولوی با بیان اینکه حماسه ۳۰ مهر سال ۵۷ متأسفانه مغفول مانده است، گفت: باید حماسه ۳۰ مهر به عنوان یک برنامه و رویداد مهم فرهنگی در تقویم استان همدان گنجانده شود، زیرا دانش‌آموزانی که در آن ایام این حرکت حماسی را آفریدند بعدها در سال‌های نورانی دفاع مقدس با ایثار و جانفشانی خود صحنه زرین دیگری رقم زده و بسیاری از آن عزیزان شربت شهادت نوشیدند.

نایب رئیس شورای شهر همدان افزود: باید در راستای شناساندن اهداف این قیام دانش‌آموزان، گام‌های مثبتی برداشته شود و اقدامات مؤثری به همراه برنامه‌ریزی مناسب و کمترین هزینه در راستای پاسداشت و گرامیداشت این رخداد مهم انجام دهیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.