پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه:

واعظی دوبار نامه قالیباف درباره بودجه را به سازمان برنامه ارسال کرده است

واعظی

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه گفت: واعظی نامه قالیباف به روحانی درباره اصلاح ساختار بودجه را در دو تاریخ ۵ و ۱۰ شهریور به سازمان برنامه و بودجه جهت ابلاغ دستور رئیس جمهور ارسال کرده است.

قدس آنلاین: محسن زنگنه رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه با اشاره به اظهار نظر رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر نرسیدن نامه قالیباف به رئیس جمهور با موضوع ضرورت اصلاح ساختار بودجه سال ۱۴۰۰ و انتقاد وی از رسانه‌ای شدن این نامه پیش از دریافت آن، ضمن ابراز تعجب از چنین گفته‌ای، زمان ارسال این نامه را ۴۵ روز پیش و در تاریخ ۹۹/۶/۴ اعلام کرد و گفت: ارسال این نامه بارها در جلسات رسمی که با حضور نمایندگانی از دولت برگزار شده بود مطرح گردیده و حتی بر اساس اطلاعات واصله، آقای واعظی این نامه را در تاریخ های ۵ و ۱۰ شهریور ماه، به سازمان برنامه و بودجه ارسال و دستور رییس جمهور را ابلاغ کرده اند. 

وی ادامه داد:با توجه به اهمیت موضوع اصلاح ساختار بودجه و اهتمام سازمان برنامه به این مهم، بعید است که رییس دفتر رییس جمهور از خاطر برده باشند. 

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: البته جا دارد که ما نیز به نوبه خود از آقای رئیس جمهور که دوبار نسبت به این نامه ریاست مجلس دستور مؤکد داده‌اند و همچنین آقای واعظی که پیگیری این دستورات را انجام داده اند تشکر کنیم ضمن اینکه از جناب واعظی به جهت ایراد اتهام بی مورد، گله مندیم. 

وی ادامه داد: در هر صورت امیدواریم دولت، بودجه سال ۱۴۰۰ را مبتنی بر اصلاح ساختار ارائه کند تا مطالبه چندین ساله‌ی رهبر معظم انقلاب محقق شود و مردم نیز از منافع آن در سال آینده بهره ببرند.

زنگنه در پایان با توجه به توافقات صورت گرفته بین کمیسیون برنامه و بودجه و سازمان برنامه و بودجه، ابراز امیدواری کرد که سال آینده اولین قدم های عملی در جهت اصلاح ساختار بودجه برداشته شود.

محمود واعظی رئیس دفتر روحانی دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به خبرنگار قدس آنلاین نامه نگاری بین مقامات و قوا را امری معمول عنوان کرد و گفت همیشه اینطور بوده که در بودجه بین دولت و مجلس تعامل و مذاکره وجود دارد اما بلافاصله لب به انتقاد گشود و اظهار داشت اتفاقی که اخیرا دارد می افتد این است که اول ما خبر را در رسانه‌ها می‌بینیم و بعد نامه را دریافت می کنیم.

او در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که آیا نامه رئیس مجلس به دفتر رئیس جمهور رسیده یا نه به صراحت گفت: من این نامه را ندیده‌ام.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.