سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

اعلام مقدمات حضور ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب تهران

نمایشگاه مجازی کتاب

مقدمات شرکت ناشران برای حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از جمله زمان اعتبار مجوز نشر و بانک عامل در این نمایشگاه اعلام شد.

قدس آنلاین:  ناشران متقاضی حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران باید نسبت به افتتاح حساب در بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام کنند.

مجوز نشر برای حضور در این نمایشگاه باید تا پایان دی، سال جاری معتبر باشد و ناشران ملزم‌ هستند برای کنترل اطلاعات کتاب‌های خود به سامانه موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران مراجعه و نسبت به اعلام وصول کتاب‌ها اقدام کنند. زمان ثبت‌نام ناشران برای حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، توصیه‌های وزارت بهداشت مبنی بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع در سطح کشور، شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران، برگزاری سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را به صورت فیزیکی در سال جاری لغو کرد.
در راستای تحقق سیاست‌های حمایتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جامعه نشر کشور، نمایشگاه مجازی کتاب تهران در سال جاری برگزار خواهد شد و این نمایشگاه جایگزین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نخواهد بود.

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که تاکنون سی و دو دوره پشت سر گذاشت بر اساس روال هر ساله و فراخوان دعوت از ناشران داخلی و خارجی همه ساله اردیبهشت ماه به مدت ۱۰ روز برگزار و در نهایت ناشران و کتابفروشان غرفه های نمونه در سطح داخلی و خارجی معرفی می شدند.

این نمایشگاه که همه ساله به صورت زنده و فیزیکی در تهران برگزار می شد، هم جنبه نمایشگاهی داشت و هم جنبه فروشگاهی. با شیوع بیماری کرونا مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی و هتری و در راس انها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی و میزبان برگزاری این رویداد فرهنگی بر اساس سیاست گذاری‌های انجام شده، تصمیم گرفتند به مانند دیگر همایش ها و رویدادهای فرهنگی و هنری مشابه، این رویداد نیز امسال به صورت مجازی به صورت داخلی و خارجی برگزار شود. با توجه به پشت سرگذاشتن تجربه اول برگزاری این نمایشگاه، نیاز بود برای برگزاری این رویداد زیرساخت ها و امکانات لازم مد نظر قرار گرفته و لحاظ شود.   

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.