شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱

خدمات به خانواده شهدای سلامت مانند دیگر خانواده شهدا خواهد بود

شهدای سلامت

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح روند تحت پوشش قرار گرفتن شهدای سلامت توسط این بنیاد، گفت: کادر درمانی که مستقیماً در بخش‌های بیمارستانی و بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا مشغول به فعالیت بوده و جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند، مشمول عنوان شهید خدمت می‌شوند.

 سید نورالدین علم بلادی روز شنبه با اشاره به درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مقام معظم رهبری مبنی بر اطلاق عنوان شهید خدمت به مدافعان سلامتی که جان خود را برای درمان و سلامتی مردم از دست داده‌اند، افزود: پس از موافقت رهبر معظم انقلاب با این موضوع، گردش‌کاری در شورای عالی امنیت ملی صورت گرفت و مقرر شد این عزیزان به ‌عنوان شهید خدمت و در حکم شهید تلقی شوند.
وی افزود: پس از طی مراحل قانونی این موضوع، آیین‌نامه آن ابلاغ شد و خوشبختانه در هفته گذشته با پیگیری مجدانه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، این دستورالعمل نهایی شد. کمیته‌ای ملی نیز متشکل از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس سازمان برنامه‌ وبودجه و رییس سازمان امور اداری و استخدامی برای پیگیری و اجرای نحوه تشکیل پرونده و بررسی مستندات و مدارک شهدای خدمت شکل گرفت.
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ابلاغ دستورالعمل تشکیل پرونده شهدای خدمت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، گفت: بر اساس این دستورالعمل کمیته‌هایی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تشکیل می‌شود که متشکل از رییس دانشگاه، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است. در این کمیته مصادیق شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می‌شود و پرونده‌های این عزیزان تشکیل و به کمیته ملی ارسال می‌شود.
علم بلادی افزود: در این کمیته ملی که در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر است، پرونده‌ها بررسی می‌شوند و مواردی که منطبق با مصادیق ابلاغی آیین‌نامه مربوطه هستند به بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال می‌شود و این عزیزان به‌عنوان شهدای خدمت تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند و در حکم شهید تلقی خواهند شد و از خدمات بنیاد بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه پرونده‌ها در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال جمع‌بندی هستند افزود: در هفته جاری نخستین مرحله از این پرونده‌ها در جلسه‌ای در بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد بررسی قرار می‌گیرد تا احراز شهادت این عزیزان نهایی شود و تحت پوشش قرار گیرند.
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: امیدواریم با تلاشی که از سوی مجموعه‌های دانشگاهی علوم پزشکی سراسر کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال انجام است، این پرونده‌ها در اسرع وقت تکمیل و تحت پوشش قرار گیرند تا بخشی از دغدغه‌های خانواده‌های این عزیزان برطرف شود.
علم بلادی در پایان در خصوص مصادیق این شهدا توضیح داد: کادر درمانی که مستقیماً در بخش‌های بیمارستانی و بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا مشغول به فعالیت بوده و جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند مشمول عنوان شهید خدمت می‌شوند. خدماتی که شامل خانواده‌های این عزیزان می‌شود نیز همانند سایر شهدا خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.