یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱

ابتلای ۳ دستیار مایک پنس به کرونا در اوج رقابت‌های انتخاباتی

مایک پنس

با وجود مثبت شدن آزمایش ابتلا به کرونای سه دستیار «مایک پنس» از جمله رئیس کارکنانش، او تجمعات و برنامه مبارزات انتخاباتی خود را بدون وقفه ادامه خواهد داد.

قدس آنلاین: «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا با وجود مثبت شدن آزمایش کرونای «مارک شورت» رئیس کارکنانش به برنامه مبارزات انتخاباتی خود ادامه می‌دهد.

«دوین اُ مالی» سخنگوی معاون ترامپ گفت آزمایش پنس و همسرش در روز شنبه منفی شده و هر دو سلامت هستند، با این حال بنابر دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا، از آنجا که شورت نزدیکترین دستیار پنس است، معاون رئیس‌جمهور آمریکا فرد در تماس نزدیک با یک بیمار محسوب می‌شود.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، همچنین رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند آزمایش «مارتی آبست» دستیار دیگر پنس هم مثبت شده است. به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» یکی دیگر از دستیاران پنس هم که نامی از او برده نشده، به کرونا مبتلا شده است.

مایک پنس گرچه رئیس کارگروه ویژه کرونای کاخ سفید است، مانند دونالد ترامپ در اغلب مواقع بدون ماسک دیده می‌شود و تجمعات بزرگ سیاسی برگزار می‌کند که در آن بسیاری ماسک به صورت ندارند.

کمی بعد از اعلام خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا، موجی از این بیماری در کاخ سفید به راه افتاد که تصور می‌شود منشاء آن مراسم معرفی قاضی «ایمی بارت» بوده که در آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده بود.

«آنتونی فائوچی»، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هم جدیداً در مصاحبه‌ای با شبکه «‌ام‌اس‌ان‌بی‌سی» فاش کرد دونالد ترامپ ماه‌هاست که در جلسات کارگروه ویژه مقابله با کرونا در کاخ سفید حضور ندارد.

فائوچی در این مصاحبه گفت در ابتدای شیوع همه‌گیری کرونا، این کارگروه ویژه، به رهبری مایک پنس هر روز برگزار می‌شد، اما طی هفته‌های گذشته جلسات این کارگروه حتی با افزایش تعداد مبتلایان به صورت مجازی برگزار شد.

این در حالی است که در کمتر از ده روز مانده به انتخابات آمریکا این کشور همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۸۵ هزار و ۳۱۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هشت میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۹ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۹۳۹ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس در این کشور به ۲۲۴ هزار و ۸۸۶ نفر برسد.

 انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.