دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

تصمیم ترامپ برای برکناری تعدادی از مقام‌های اطلاعاتی در صورت پیروزی در انتخابات

ترامپ

وبگاه اکسیوس فاش کرده است که ترامپ قصد دارد تعدادی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی را در صورت انتخاب مجددش در نوامبر برکنار کند.

قدس آنلاین؛ وبگاه اکسیوس نوشت: دونالد ترامپ قصد دارد در صورت انتخاب مجدد در رای گیری نوامبر، تعدادی از مقام های ارشد در حوزه امنیت ملی را برکنار کند.

۲ منبع آگاه در این باره گفتند: رئیس جمهور آمریکا قصد دارد مارک اسپر وزیر دفاع، جینا هاسپل مدیر سیا و کریستوفر ورای مدیر اف بی آی را برکنار کند.

مقام های کاخ سفید تاکنون درباره این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند.

جاد دیر سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: ما هیچ گونه اطلاع رسانی شخصی در شرایط کنونی نداریم و اکنون نیز زمان مناسبی برای گمانه زنی درباره تغییرات احتمالی پس از انتخابات و دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ نیست.

یک منبع نزدیک به هاسپل نیز گفت: مدیر سازمان سیا شخصا تصمیم به کناره گیری از این سمت داشته است.

انتشار این خبر در وبگاه اکسیوس در حالی است که روزنامه واشنگتن پست اخیرا به نقل از منابع آگاه نوشته است: دونالد ترامپ با مشاورانش درباره برکناری احتمالی کریستوفر ورای مدیر اف بی آی پس از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر صحبت کرده است.

علت اصلی تصمیم ترامپ برای برکناری مدیر اف بی آی، ناامیدی و سرخوردگی رئیس جمهور آمریکا از این مساله است که مقام های ارشد اف بی آی اطلاعاتی را که می تواند به او از نظر سیاسی در هفته های قبل از انتخابات کمک کند، فراهم و آماده نکرده‌اند.

به گفته منابع آگاه، مذاکرات بین ترامپ و مشاورانش از انتقاداتی ناشی شده است که ورای و ویلیام بار دادستان کل آمریکا حاضر نشده اند تحقیقات رسمی درباره پرونده جو بایدن و پسرش هانتر را آغاز کنند.

منابع آگاه افزودند: ترامپ قصد داشته است اقدامات مشابهی با اقداماتی که در آستانه انتخابات ۲۰۱۶ توسط جیمز کومی مدیر پیشین اف بی آی صورت گرفت، انجام دهد. جیمز کومی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ تحقیقاتی را درباره استفاده هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات از یک سرور ایمیل شخصی در زمانی که وزیر خارجه آمریکا بوده، آغاز کرد و این مساله عامل بزرگی در شکست هیلاری کلینتون بود.

نظرسنجی ها نشان می دهد اقدامات جیمز کومی در فاصله تنها ۱۱ روز به انتخابات تاثیر مهمی بر پیشتازی ترامپ و شکست کلینتون داشته است.

منابع آگاه گفتند: ترامپ بر این باور است که ورای یکی از بدترین انتخاب هایش بوده و هم مارک میدوز رئیس کارکنان کاخ سفید و هم دن اسکاوینو مشاور ارشد ترامپ در مذاکرات داخلی به شدت از ورای انتقاد کرده‌اند.

درخواست ترامپ برای تحقیق درباره پسر بایدن در حالی است که پیش از این نیز تعدادی از نمایندگان جمهوریخواه از ویلیام بار خواسته بودند تا یک بازپرس ویژه را برای تحقیق درباره اتهامات هانتر بایدن مشخص کند.

ترامپ و ستاد انتخاباتی اش در حال سوء استفاده از گزارش روزنامه نیویورک پست درباره پرونده فساد مالی پسر بایدن هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.