دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

۳۲ کانال راهیان نور برای دانش آموزان طراحی شده است

بسیج دانش آموزی

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: با توجه به تعطیلی سفرهای راهیان نور دانش‌آموزی در سال جاری، هر استان در یکی از پیام رسان های داخلی یک کانال با نام جذاب و محتوای مناسب با سفر به راهیان نور برای دانش آموزان ایجاد می‌کنند که تاکنون ۳۲ کانال طراحی شده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از سازمان بسیج دانش آموزی، مجتبی باستان با اعلام جزئیات برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: این  کانال های اطلاع رسانی شامل معرفی مناطق، خاطرات شهدای بومی و روایتگری های دفاع مقدس، زندگینامه دانش‌آموزان شهید و وصیت نامه شهدا است.

وی افزود: هشتم آبان‌ یادآور حماسه‌های دلاورمردان کوچکی است که در دوران دفاع مقدس از افتخارات بزرگی را به ارمغان آورده‌اند؛ شهیدانی که به حق می توانند الگوی نسل امروزی دانش‌آموزان باشند.

وی ادامه داد: برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در ۱۳ عنوان با توجه به تعطیلی مدارس و شرایط کرونا طراحی شده است.

جانشین سازمان بسیج دانش آموزی با بیان اینکه شعار این هفته، دانش‌آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی است، گفت: روز ۸ آبان اگر شرایط مهیا باشد، در کنار یادمان شهید فهمیده در بهشت زهرا(س) با حضور خانواده شهید فهمیده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه داریم و یاد ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز را گرامی می‌داریم.

باستان از تدوین کتاب مدرسه درس آموز خبر داد و ادامه داد: این کتاب حاوی ۲۱ درس از مکتب حاج قاسم است که متناسب با سن کودکان و نوجوانان طراحی شده است.

وی از راه اندازی پویش «آمریکا باید از منطقه برود» خبر داد و گفت: این پویش در فضای مجازی را به صورت متمرکز برگزار می شود و دانش آموزان می توانند در بخش های مختلف و مسابقات که زیر مجموعه این پویش است، شرکت کنند پوستر آن نیز طراحی شده است.

جانشین سازمان بسیج دانش آموزی اضافه کرد: یکی از برنامه‌ها «متن نویسی با موضوع «چرا مرگ بر آمریکا؟» است و با هدف استکبار ستیزی است؛ موضوع دیگر پیام به سربازان آمریکایی است که یک پیام تصویری به سربازان آمریکایی با موضوع خروج سربازان آمریکایی از منطقه و انتقام سخت خون شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی ادامه داد: نقاشی با موضوع استکبارستیزی و ترسیم جنایات آمریکا از دیگر برنامه‌هایی است که دانش‌آموزان در هر سنی می توانند در این مسابقه شرکت کنند؛ همچنین نماهنگ برنامه دیگری است که در آن تهیه و طراحی نماهنگ‌هایی با موضوع «چرا مرگ بر آمریکا؟» و استکبار ستیزی و ویژگی‌های دانش‌آموز انقلابی پیش‌بینی شده است.

باستان افزود: از دیگر برنامه‌ها، اینفوگرافی از بیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و یا به تصویر کشاندن جنایات آمریکا در منطقه است همچنین برنامه «همصدا با حاج قاسم» از دیگر برنامه‌هاست که تهیه پادکست صوتی با صدای دانش‌آموز و قرائت بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی پیش بینی شده است.

وی در خصوص نحوه ارسال است را برای شرکت در این مسابقات گفت: آثار به سایت www.beest.ir و کانال بی بی سی نیوز در پیام رسان بله با آدرسbeestnews.ir@ مراجعه کننند.

جانشین سازمان بسیج دانش آموزی به امضای طومار مجازی دانش‌آموزی اشاره کرد و افزود: طومار مجازی دانش‌آموزی با شعار «آمریکای جنایتکار باید از منطقه برود» بر بستر تصویر مجازی طراحی شده است و دانش‌آموزان با ثبت نام و نام خانوادگی خود می‌توانند این طومار را امضا کنند که در سایت بیست انجام می‌شود.

وی به تدوین بیانیه ضدآمریکایی مجامع علوی و فاطمی اشاره کرد و گفت: مجمع علوی و فاطمیون هر استان یک بیانیه در محکومیت جنایات آمریکا و رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی تدوین می‌کنند. در سراسر کشور ۳۵۰ دانش‌آموز عضو مجمع علوی و فاطمیون هستند.

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی به برگزاری اختتامیه لیگ علمی پایا در هفته بسیج اشاره کرد و گفت: در لیگ علمی پایا، دانش آموزان از پایه ششم تا یازدهم به صورت گروه های ۵ نفر حضور دارند که امسال با توجه به شرایط کرونا، ۶۰ هزار نفر در فضای مجازی به رقابت پرداختند و اختتامیه آن در روز ۱۱ آبان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده و نفرات برتر تجلیل می شوند.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های ما تجلیل از نفرات برتر کنکور امسال است که در کل کشور ۴۰ نفر را در نظر گرفتیم و با حضور مسؤولان در منزل فرد یا برگزاری مراسم مختصر، تجلیل صورت می‌گیرد؛ در تهران و البرز نیز ۱۰ نفر انتخاب شدند که در روز ۱۱ آبان همزمان با تجلیل از برگزیدگان لیگ علمی پایا، تجلیل می‌شوند.

باستان، اهدای نشان دانش‌آموز انقلابی به فرماندهان واحدها را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: ۱۵۰ هزار دانش‌آموز، این نشان‌ها را دریافت می کنند.

وی تجلیل از دانش‌آموزان مداح را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و ادامه داد: ۷۰۰ اثر از دانش‌آموزان مداح به دست ما رسیده است و در روز ۱۲ آبان اختتامیه با پیش‌بینی تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و از برگزیدگان این برنامه تجلیل صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.