سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

رییس نظام پزشکی مشهد خواستار اعمال محدودیتهای بیشتر در این کلانشهر شد

نظام پزشکی

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد خواستار اعمال محدودیت‌های بیشتر و اقدامات سختگیرانه‌تر برای مقابله با ویروس کرونا بویژه در ترددهای درون شهری این کلانشهر شد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علی بیرجندی‌نژاد  اظهار کرد: با توجه به شرایط بحرانی کرونا در شهر مشهد، اعمال محدودیت‌ها و ترددها همچنان جزو اولویت‌های اصلی برای پیشگیری از بیماری در شهر زیارتی و سیاحتی مشهد محسوب می‌شود که به صورت رسمی در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا مطرح شده است.
وی با اشاره به برپایی مراسم جشن دیروز در مشهد با عنوان جشن بیعت با امام زمان (عج) با حضور شرکت‌کنندگان بسیار ادامه داد: فصل‌الخطاب همه ما فرمایشات مقام معظم رهبری است، ایشان در جلسه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا حجت را بر همه تمام کردند. برگزاری چنین برنامه‌هایی در شرایط فعلی به دور از  منطق و وجدان است.
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: در حالی که پزشکان و پرستاران ما به قیمت جان خود و تحت شرایط بسیار سخت به بیماران کرونایی ارائه خدمت می‌کنند، برپایی چنین برنامه‌هایی حکم تیر خلاص بر پیکر خسته کادر بهداشت و درمان دارد.
وی افزود: آمارها نشان می‌دهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش پیدا کرده است و برای رعایت آنها می‌توان از الزام و اختیار استفاده کرد اما هیچ‌کدام از این دو فاکتور به تنهایی پاسخگو نیست.
دکتر بیرجندی نژاد با بیان اینکه جریمه ‌کردن افراد بدون ماسک از عوامل موثر در کاهش شیوع ویروس به شمار می رود ادامه داد: در شرایط فعلی باید این قانون در مشهد نیز اجرایی شود، البته ابزار و لوازم آن شامل ارائه ماسک با قیمت مناسب و حمایت‌های لازم از اقشار ضعیف که استطاعت خرید ماسک را ندارند نیز باید همزمان عملیاتی شود. 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.