شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

تاکید شورای مرکزی کانون کارگردانان بر تعطیلی پروژه‌ها تا پیک کرونا

کانون کارگردانان

شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در بیانیه ای بر لزوم تعطیلی موقت، همه پروژه های فیلمبرداری تا پایان پیک کرونا تاکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین، کانون کارگردانان سینمای ایران در متن اطلاعیه اش آورده است: بیماری کرونا و بلای قرن، هنرمند دیگری را از ما گرفت. کریم اکبری مبارکه بازیگری که به سلامت نفس و بی آلایشی شهره بود؛ در پی ابتلا به کرونا و در فاصلهای بسیار کوتاه درگذشت و همکاران و دوستدارانش را غمگین و افسرده برجای گذاشت.

کانون کارگردانان سینمای ایران پیش از انحلال ستاد کرونای خانه سینما و طی سه نامه خطرات ناشی از این بیماری را برای گروههای فیلمبرداری تذکر داده بود ولی متاسفانه نه تنها به این هشدارهای دلسوزانه توجه نشد بلکه کانون کارگردانان با شکایت قضائی صدا و سیما روبرو گردید! 

کانون کارگردانان ضمن تسلیت از دست دادن زود هنگام این هنرمند باتجربه ، کارآمد و شریف ، یک بار دیگر به مسئولان ، مدیران و دست اندرکاران پروژههای سینمایی و تلویزیونی هشدار میدهد که این بیماری خطرناک همچنان و با قدرتی بیش از پیش بالای سر همه جوامع و بخصوص گروههای متشکل شغلی و حرفهای در حال جولان دادن و قربانی گرفتن است و لزوم تعطیلی موقت همه پروژههای فیلمبرداری تا پایان پیک‌کرونا احساس می شود.

در غیراینصورت تنها باید امیدواریم باشیم که گروه ها موارد بهداشتی/ ایمنی را جهت حفظ سلامتی افراد به دقت رعایت کنند تا باز عزادار هنرمند دیگری نشویم.»

انتهای پیام 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.