یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱

جنجال کیف دستی فرانسوی گران‌قیمت همسر اردوغان

اردوغان

کاربران ترکیه‌ای شبکه‌های اجتماعی در پی انتشار تصویری از همسر رئیس جمهوری این کشور همراه با یک کیف دستی زنانه گرانقیمت فرانسوی که ۵۰ هزار دلار قیمت دارد، واکنش‌های انتقادآمیز گسترده‌ای نشان دادند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه احوال نیوز، یکی از این کاربران در انتقاد از این کیف دستی گرانقیمت امینه اردوغان، همسر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نوشت: بعد از آنکه رجب طیب اردوغان خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد، ما انتظار داریم امینه سلطان کیف‌های ساخت فرانسه خود را در میدان تقسیم آتش بزند و حمایتش را نشان دهد.

همچنین کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب مردم جمهوریخواه ترکیه هم واکنش نشان داده و گفت، بانوی اول این کشور باید اولین کسی باشد که با سوزاندن کیف دستی خود فرانسه را تحریم می‌کند.

یک سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه متعلق به اردوغان اما در پاسخ به این پیشنهاد ادعا کرد این درخواست نمایانگر "خشونت علیه زنان" است.

نخستین بار در ژوئن ۲۰۲۰ تصاویر بانوی اول ترکیه با کیف دستی گرانقیمت فرانسوی منتشر شدند و بعد از این اتفاق اندر ایمرک، خبرنگار ترکیه‌ای که از این تصاویر و همسر اردوغان انتقاد کرده بود، از بابت اتهام توهین به همسر رئیس جمهوری دادگاهی شد.

یک کاربر دیگر هم به شوخی در توییتر نوشت: شاید رجب طیب اردوغان تحریم فرانسه را شروع کرده و بنا براین مجبور نیست برای او چیزهای گرانقیمت بخرد.

چند کاربر دیگر شبکه‌های اجتماعی هم به این مساله اشاره کردند که شرکت هواپیمایی ترکیه قرار است اولین بخش از سفارش هواپیماهای مسافربری فرانسوی Airbus A۳۵۰ را تحویل بگیرد.

این در حالی است که یک ستون نویس روزنامه حریت ترکیه در مطلبی کیف دستی گرانقیمت همسر رئیس جمهوری این کشور را غیر اصل و بدلی خواند.

هانده فیرات، ستون نویس روزنامه حریت در مطلبش با دفاع از نحوه انتخاب لوازم شخصی از سوی امینه اردوغان و با استناد به منابعی که هویتشان را فاش نساخت، نوشت: امینه اردوغان هرگز پول زیادی بابت کیف نمی‌دهد. او به جای خریدن جنس اصل، نسخه‌های بدلی و تقلید شده را می‌خرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.