چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

ستاد بایدن: برای مقابله با تهدید ترامپ آماده ایم

ستاد بایدن

ستاد انتخاباتی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که تیم‌های حقوقی‌اش برای مقابله با تهدید دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر به جریان انداختن روال قضایی برای جلوگیری از شمارش آرا، آماده عمل هستند.

قدس آنلاین: خبرگزاری رویترز نوشت: «جن اومالی دیلون» مدیر ستاد انتخاباتی بایدن اعلام کرد اگر رئیس جمهوری تهدید خود مبنی بر مراجعه به دادگاه برای جلوگیری از جدول بندی صحیح آرا را عملی کند، ما تیم‌های حقوقی داریم که برای جلوگیری از این اقدام آماده هستند.

در حالی که هنوز آرا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به طور کامل شمارش نشده، ترامپ در سخنانی در کاخ سفید ادعای پیروزی کرد.

ترامپ اندکی پس از آنکه بایدن نسبت به پیروزی خود در انتخابات اطمینان داد، در کاخ سفید حاضر شد و با ادعای پیروزی اعلام کرد وکلایش در این زمینه به دیوان عالی آمریکا مراجعه می کنند.

ترامپ مدعی شد: خودمان را برای یک جشن بزرگ آماده می کنیم و انتخابات را در ایالت هایی که انتظارش را داشتیم، بردیم.

وی به رغم آنکه نتایج شمارش آرا در برخی ایالت های حساس اعلام نشده است، ادعا کرد که در برخی از این ایالت های حساس مثل جورجیا و کارولینای شمالی برنده شده است .

ترامپ پیشتر تهدید کرده بود که به دیوان عالی آمریکا مراجعه می کند تا اجازه افزودن برگه های رای پس از بسته شدن مراکز اخذ رای را ندهد.

تازه ترین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به روایت فاکس نیوز حاکی است که بایدن با ۲۳۸ رای الکترال در برابر ۲۱۳ رای الکترال ترامپ جلو است.

ناظران معتقدند که بیشتر آرای پستی از آن دموکرات ها و طرفداران بایدن است.

برخی کارشناسان با توجه به رفتار نامتعارف و اظهارات تند و خشن نامزدهای انتخابات آمریکا، احتمال درگیری ها در شهرهای مختلف این کشور بعد از اعلام نتایج را داده اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.