جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

با حکم دیوان عالی کشور

«سبلان پارچه» به صاحب اصلی‌اش بازگشت

رئیس دادگستری استان اردبیل

رئیس دادگستری استان اردبیل، از بازگشت کارخانه سبلان پارچه اردبیل به مالک اصلی آن در پی صدور حکم دیوان عالی کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین  به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، کمتر از دو ماه از سفر رییس قوه قضاییه به استان اردبیل و بازدید از کارخانه «سبلان پارچه» بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه، در راستای تعطیل شدن کارخانه به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش پس از تملیک کارخانه و طرح شکایت مدیران و کارگران این مجموعه عظیم تولیدی و صنعتی به دستگاه قضا، دادگستری استان اردبیل خواستار اعمال ماده ۴۷۷ و بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه شد که مورد موافقت رئیس قوه قضاییه قرار گرفت.

ناصر عتباتی رئیس دادگستری استان اردبیل در مورد آخرین وضعیت ورود دستگاه قضا به مشکل کارخانه سبلان پارچه اظهار داشت: در این زمینه ۲ جلسه در تهران با حضور مسئولان عالی قوه قضاییه، مدیرعامل بانک تجارت، تعدادی از اعضای هیات مدیره برگزار شد.

وی گفت: نشست با مالک کارخانه، بانک تجارت و مسئولان عالی قضایی برای تعیین تکلیف بدهی‌های کارخانه به بانک و سرعت در روند اشتغال و ارتقای تولید با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، در دستور کار است.

آخرین وضعیت «کشت و صنعت مغان»
رئیس دادگستری استان اردبیل درباره اقدامات صورت گرفته در رابطه با شرکت «کشت و صنعت مغان» نیز اظهار داشت: پس از سفر ریاست قوه قضاییه و صدور ۶ دستور برای تعیین‌تکلیف «کشت و صنعت مغان»، با رأی هیات داوری این واگذاری ابطال شد و در این میان تمام تلاش مجموعه دادگستری استان اردبیل این است که امور روزمره شرکت و اقداماتی که باید انجام شود، تعطیل نشود.

وی ادامه داد: همه امور شرکت از قبیل انجام کشت، برداشت و فروش محصول، ایفای تعهدات، اجرای قراردادها و پرداخت حقوق کارگران از سوی تیم ویژه‌ای که سازمان خصوصی سازی تشکیل داده و نماینده‌ای از دادگستری استان هم در آن حضور دارد تحت کنترل است و دستگاه قضایی مستقیما بر این امور نظارت می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در مهرماه هم هیچگونه مشکلی در پرداخت حقوق وجود نداشت و حتی برخلاف ماه‌های قبل، حقوق همه کارکنان به صورت کامل چند روز زودتر پرداخت شد.

این مقام قضایی یادآور شد: با توجه به اعتراض خریدار به تصمیم هیات داوری و تقاضای ابطال رأی هیئت داوری از سوی وی، پرونده در یکی از شعب دادگاه حقوقی تهران در حال بررسی است و منتظر تصمیم مرجع قضایی هستیم. 

عتباتی با بیان اینکه دستگاه قضایی در جهت مراقبت از اموال و سرمایه، تجهیزات و کارخانجات شرکت کشت و صنعت مغان اقدامات مقتضی را انجام می‌دهد، اعلام کرد: دادگستری با حضور مستمر قاضی ویژه در شرکت و بازدیدهای دوره‌ای و صدور دستورات قضایی تمام تلاش خود را در جهت حفظ اموال شرکت کشت و صنعت مغان به کار بسته است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل خاطرنشان کرد: پیرو جلسه با دادستان کل کشور در رابطه با این شرکت و پیگیری‌هایی که از رئیس سازمان خصوصی سازی انجام می‌شود، امور به نحو مطلوب در حال انجام است.

کارخانه «آرتا تجارت زرین» با نام «سبلان پارچه» در سال ۱۳۸۶ به عنوان بزرگ ترین کارخانه نساجی خاورمیانه در اردبیل با اعتبار هزار و ۲۰۰ میلیارد ﷼ و ظرفیت اشتغال چهار هزار نفر به بهره برداری رسید اما فعالیت این کارخانه چندی طول نکشید و طی این سال ها برخی اوقات تعطیل یا تنها با ۳۰ درصد ظرفیت فعال بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.