شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

آمار همچنان بالاست: ۹۴۵۰ ابتلا و ۴۲۳ فوتی جدید کرونا

سیماسادات لاری

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۹۴۵۰ مورد جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این میان ۳ هزار و ۷۰ نفر از بیماران در مراکز درمانی بستری شدند.

قدس آنلاین دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۴۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۷۰ نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر رسید.

وی گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تا کنون ۵۱۵ هزار و ۱۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: ۵۵۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تا کنون پنج میلیون و ۱۸۵ هزار و ۳۶۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری در توضیح استانهای در وضعیت قرمز بیماری گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی همچنین درباره استانهای در شرایط هشدار گفت: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

انتهای پیام/

نظرات

  • مهرنگار ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۵۷
    0 0
    سلام هم وطن عزیز بسیار غم انگیز است که هر روز شاهد نبودن عده ای از عزیزانمان باشیم و این موضوع به امری عادی برای ما تبدیل شده باشد. این روزها مدافعین سلامت در لبه های تیغ بی رحم کرونا دست و پا می زنند و چه عادی از این موضوع می گذریم. و مهم تر اینکه ماسک را نیز به عنوان سپری مطمئن و در مواردی حتی به غلط مورد استفاده قرار می دهیم . این اشتباه است که فقط ماسک بزنی و به محابا به هر کاری بپردازی و هر جا که خواستی بری!!!!! علاوه بر شستن دست ها و زدن ماسک که مکرر در رسانه فصل الخطاب است، یادمان باشد که کاهش مواجهه با هر فرد و هر شیء می تواند منجر به کاهش آلودگی جدید شود. وقتی عمر ویروس بر روی سطوح و اشیاء بین 2 تا 7 و به روایتی تا 9 روز اعلام می شود، شهروند گرامی یادت باشه، با ضدعفونی دست ، فقط همون لحظه دستهات تمیزه و با مواجهه بعدی ، دستهات شدیدا می تونه آلوده باشه. خیابان گردی و خرید های غیر ضروری، افزایش بار ترافیکی و استفاده مکرر از وسایل نقلیه عمومی شما و همه اطرافیان شما را به خطر میندازه یادت باشه کسی نمی خواد به کرونا مبتلا بشه اما همین سهل انگاری ها ، خستگی مدافعان سلامت را دوچندان و زحماتشان را هدر میده . همه ما باید مدافع سلامت خودمان، خانواده مان و سپس همشری هامان باشیم. یادمان باشه مرگ فقط برای همسایه نیست . و سخنی با بیماران مبتلا: شما عزیزی که از کمند کرونا نجات یافته ای، نذر سلامتی بازگشته ات تا پایان دوره درمان(4 تا 5 هفته از زمان شروع علائم) در محیط های شهری و ..... تردد نکن . تو رو به خدا ما هم خانواده شما هستیم که اداء وظیفه می کنیم مفتخر به لقب مدافع سلامت

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.