سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶

معاون رئیس پنتاگون استعفا کرد

اندرسون

تنها یک روز بعد از برکناری مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، جیمز اندرسون معاون وی و عالی ترین مقام سیاسی پنتاگون سه شنبه شب استعفا کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از نشریه پولیتکو، گفته می شود اندرسون به دلیل داشتن اختلاف با کاخ سفید از مقام خود استعفا کرده است.

استعفا اندرسون معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاست، به طور بالقوه زمینه را برای ورود "آنتونی تاتا" نامزد جنجالی دونالد ترامپ برای مهمترین مشاغل سیاسی که به دلیل توییت های اسلام هراسی مورد توجه قرار گرفت، باز می کند.

به نوشته پولیتکو، اندرسون در حالی صبح سه شنبه (به وقت محلی) استعفا خود را اعلام کرد که انتظار می‌رفت کاخ سفید در روزهای آینده از وی بخواهد تا کناره گیری خود را اعلام کند.

اندرسون در نامه استعفا خود نوشت: من سپاسگزارم که هدایت مردان و زنان فداکار که نقش اساسی در امنیت ملت ما دارند، به من سپرده شده است. اکنون، مثل همیشه موفقیت طولانی مدت ما به پایبندی به قانون اساسی ایالات متحده بستگی دارد و همه کارمندان دولت سوگند می خورند که از آن حمایت و دفاع می کنند.

استعفای اندرسون در حالی اعلام می شود که ترامپ دو روز بعد از اعلام پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها در پیامی توئیتری اسپر را اخراج و کریستوفر میلر مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم را را به عنوان سرپرست وزارت دفاع تعیین کرد.

روابط اسپر و ترامپ تابستان گذشته با مخالفت اسپر با طرح ترامپ برای اعزام نیرو در واکنش به اعتراضات علیه نژادپرستی تیره شد.

اسپر به میلیتاری تایمز گفت قصد نداشته از پست خود کناره گیری کند اما انتظارش را داشت که در یک زمان نامعلوم دوره خدمت او تمام شود.

وی به این رسانه گفت که  اگر ترامپ با ارتقای الکساندر ویندمن سرهنگ ارتش که مورد تایید پنتاگون بود، مخالفت می کرد «مطمئنا» استعفا می داد. ویندمن در تحقیقات استیضاح ترامپ بر سر پرونده دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶میلادی شهادت داده بود. این سرهنگ ارتش در نهایت بعد از تاخیر در ارتقای شغلی خود را بازنشسته کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.