دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴

شهرداری مشهد هزار متر از مسیر دسترسی به کشف‌رود را مسدود کرد

ساماندهی «کشف‌رود»

مدیر پروژه ساماندهی رودخانه کشف رود مشهد گفت: هزار متر از مسیر دسترسی به بستر کشف‌رود با دیوارهای بتنی و بلوکهای نیوجرسی مسدود شده‌ است.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالله سلطان احمدی  در حاشیه بازدید از عملیات بهسازی کشف‌رود افزود: تخلیه نخاله و زباله در بستر کشف‌رود از معضلات زیست‌محیطی این رودخانه ‌است و از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۱۰ هزار متر مکعب نخاله و زباله از حاشیه این رودخانه جمع‌آوری شده‌ است.
وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد نخاله‌های تخلیه شده به حاشیه رودخانه کشف رود، در محدوده کلات تا پل سیمان و پنجتن تا پل دوم گاز تخلیه می‌شود.
مدیر پروژه ساماندهی رودخانه کشف رود مشهد گفت: در کنار اقدامات ساماندهی بستر این رودخانه، اقدامات مختلفی نیز در راستای ممانعت از تخلیه خاک و نخاله در حاشیه کشف رود در حال انجام است که بستن مسیرهای دسترسی به رودخانه، حفاظت و حراست از رودخانه با به کارگیری نیروهای حفاظت فیزیکی، راه‌اندازی شبکه هوشمند نظارت تصویری با قابلیت ثبت پلاک ماشین های متخلف و برخورد با متخلفان با استفاده از ابزارهای قانونی از آن جمله است.
سلطان احمدی افزود: همچنین سعی شده با نصب یک کیلومتر دیوار پیش ساخته و بلوکهای بتنی معروف به نیوجرسی در جاده پل سیمان، از تخلیه خاک و نخاله در محدوده‌های ساماندهی شده جلوگیری شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.