دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲

ولایتی:

 حضور تروریست‌های تکفیری در منطقه معنا ندارد

ولایتی

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی گفت: حضور تروریست‌های تکفیری در میان آذری‌هایی که محب و مدفع اهل بیت(ع) هستند، معنا ندارد. 

قدس آنلاین: علی اکبر ولایتی در وبینار جهانی پیروان اهل بیت(ع)  که با موضوع "بررسی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در خصوص  قره‌باغ" برگزار شد، ‌گفت: این نشست به‌ طور مشترک میان مجمع جهانی بیداری اسلامی و جمعیت محبان اهل‌بیت (علیه السلام) برگزار می‌شود تا به بررسی مسائل قفقاز و جنگ اخیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان با توجه به‌ دیدگاه های رهبر معظم انقلاب بپردازد.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: کشور ایران با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و بخشی از خاک جمهوری آذربایجان در نخجوان مرز مشترک دارد و هیچ کشوری در منطقه نیست که چنین ویژگی‌ای داشته باشد، بنابراین منطقی است ایران به‌عنوان همسایه جمهوری آذربایجان و ارمنستان به موضوع به صورت جدی بپردازد و ورود کند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص تاکید فرمودند که بخش اشغال شده آذربایجان باید به این کشور بازگردانده شود و بازگشت این منطقه را به جمهوری آذربایجان که موفقیت بزرگی است،تبریک می‌گوییم ضمن آن که معظم له تأکید کردند مرزهای بین‌المللی نباید خدشه‌دار شود و معتقد هستند ریشه همه درگیری‌ها گسست ایجاد شده در مرزهای بین‌المللی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه بر این معتقدیم امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بدون امنیت و آرامش کشورهای همسایه امکان پذیر نخواهد بود.  

 ولایتی گفت: اگر جنگی در منطقه رخ دهد، باعث شهید شدن برادران آذری و دوستان ارمنی می‌شود که باید از آن جلوگیری شود و کسانی که با این موضوع مرتبط هستند زودتر اقدام انجام می‌دادند تا حقوق حقه بازگردانده شود.ضمن اینکه این مساله به کشورهای خارج از منطقه ارتباطی نداشته و ایران در جهت ایجاد صلح عادلانه تلاش خواهد کرد.  

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی تصریح کرد: شهرهای اشغال شده باید آزاد می‌شد که مردم آذربایجان این کار را انجام دادند و به آن‌ها تبریک می‌گوییم و ما با جمهوری آذربایجان ارتباط برادرانه، دوستانه، تاریخی و فرهنگی داریم.  

وی افزود: حضور تعدادی از تروریست‌های وهابی و تکفیری در میان آذری‌هایی که همواره محب و مدافع حرم اهل بیت(ع) هستند معنا ندارد و این گروه‌ها سابقه بسیار بدی دارند. ضمن اینکه مردم آذربایجان خودشان می‌توانند کشورشان را آزاد کنند و حضور تروریست‌های وهابی در شمال مرزهای ایران ناکام خواهد ماند.  

ولایتی با بیان اینکه امنیت منطقه ضرورتی انکارناپذیر است، افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قفقاز فصل‌الخطاب مواضع جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و اصول راهبردی است و باید فرمایشات ایشان به‌طور کامل عملی شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.