سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷

رییس کل دادگستری خراسان‌رضوی:

تصرفات در اراضی ملی برخورد شدید دستگاه قضا را در پی دارد

رییس کل دادگستری خراسان ‌رضوی

رییس کل دادگستری خراسان ‌رضوی گفت: با تصرفات جدید در اراضی ملی و منابع طبیعی به شدت برخورد خواهد شد و تصرفات گذشته نیز باید به وضع سابق اعاده شود.

به گزارش قدس آنلاین، غلامعلی صادقی امروز  در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی خراسان‌رضوی افزود: تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و منابع طبیعی خط قرمز دستگاه قضا هستند و هیچ گونه کم کاری در زمینه حفظ حقوق بیت المال از سوی متولیان امر پذیرفته نیست.
وی اضافه کرد: فعالیت‌ها در مجموعه قضایی در زمینه حفظ حقوق بیت المال در دو حوزه پیشگیری از وقوع جرم و برخورد با متخلفان و قانون شکنان ساماندهی شده است.
رییس شورای حفظ حقوق بیت المال خراسان رضوی گفت: دغدغه‌های فعالان محیط زیستی مورد توجه و پیگیری دستگاه قضایی است.
صادقی با قدردانی از اقدامات انجام شده توسط دستگاههای متولی افزود: به رغم تلاش‌های صورت گرفته هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم.
وی با تاکید بر این که هم افزایی سازمان‌های مردم نهاد و مراجع رسمی یک رویداد ارزشمند است و باید تقویت شود ادامه داد: از سازمان‌های مردم نهاد و فعالان محیط زیستی می‌خواهیم که در صورت مشاهده  تصرفات،  موارد را به مجموعه قضایی گزارش کنند تا پیگیری شود.
در این جلسه،  محمد حسین درودی دادستان عمومی و انقلاب مشهد نیز گزارشی از نحوه اقدامات این شورا ارائه کرد همچنین تعدادی از فعالان زیست محیطی و مسوولان سازمان های مردم نهاد در این جلسه به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
از هشت میلیون هکتار زمین ملی  در استان خراسان رضوی ۶ میلیون هکتار دارای سند مالکیت است.
استان خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع معادل ۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ هکتار، هفت درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می‌دهد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.