چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت‌حیدریه :

کمیته امداد تربت‌حیدریه دو هزار کودک بی سرپرست را زیرپوشش دارد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت‌حیدریه

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت‌حیدریه با بیان این که این نهاد حمایتی هم‌اکنون دو هزار و ۴۳ کودک بی سرپرست را زیرپوشش دارد گفت: نیکوکاران نیک‌اندیش این شهرستان، سرپرستی و حمایت ۸۲۹ کودک را بر عهده گرفته اند.

به گزارش قدس آنلاین، سیدسعید عبدالله‌زاده افزود: طرح حمایتی ایران مهربان با هدف بهره‌مندی تمام کودکان یتیم و نیز کودکان طرح محسنین از حمایت خیران در تربت‌حیدریه اجرا  و  تلاش می‌شود تا پایان امسال  همه یتیمان و کودکان محسنین از حمایت حامیان نیکوکار برخوردار شوند.

وی با اشاره به همکاری ۵۰ نفر از طلاب این شهرستان در جمع‌آوری زکات با این نهاد ادامه داد: زکات‌های جمع‌آوری شده صرف امور خیریه می‌شود و در همین زمینه از ابتدای شیوع ویروس کرونا، پنج هزار و ۳۶۰ بسته کمک معیشتی و چهار هزار و ۳۲۰ بسته اقلام بهداشتی بین خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد تربت‌حیدریه توزیع شده است.

 رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت‌حیدریه اظهار کرد: همچنین در اجرای طرح اطعام مهدوی، نهضت تعاون و همدلی و اطعام علوی، بیش از ۳۶ هزار پرس غذای گرم بین آسیب دیدگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان توزیع شده است.

عبدالله زاده از تمامی دستگاه‌ها، گروه‌های جهادی‌ و تشکل‌های مذهبی خواست با هدف مدیریت کمک‌های مومنانه و توزیع عادلانه آن بین نیازمندان شهرستان، اطلاعات جامعه هدف و توزیع سبدهای معیشتی و بهداشتی خود را در سامانه سخای کمیته امداد ثبت کنند.

عبدالله‌زاده افزود: از مجموع جمعیت ۲۵۰ هزار نفری تربت‌حیدریه، بیش از ۱۷ هزار نفر در قالب ۹ هزار و ۵۰۰ خانوار از خدمات مستمری ماهانه، اشتغال، درمان و تحصیل و تسهیلات بانکی کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان بهره‌مند هستند و ۹۰ درصد اعتبارات این نهاد از طریق منابع دولتی و بقیه آن از طریق مشارکت های مردمی تامین می‌شود.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.