چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱

غربالگری خانه به خانه در فصل سرما اجرا می‌شود

غربالگری

کارشناس توسعه شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به‌منظور گسترش خدمات غربالگری بیماری کرونا در فصل سرما با همکاری بسیج جامعه پزشکی غربالگری خانه به خانه اجرا می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از وب دا، سیداحسان فرخانی با اشاره به اینکه با شروع فصل سرما و احتمال تشدید بروز بیماری کرونا و هم زمانی آن با بیماری آنفولانزا فصلی در جامعه، کنترل و قطع زنجیره بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: این طرح با عنوان مسجد، سنگر سلامت با هماهنگی بسیج جامعه پزشکی، مدیریت امور مساجد استان اجرایی می‌شود.

مسئول پرونده الکترونیک سلامت سینا دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: آموزش نکات خود مراقبتی به جمعیت تحت پوشش و شناسایی و معرفی بیماران نیازمند و داوطلب به رابط بسیج جهت دریافت خدمات امور شخصی بخشی از این طرح غربالگری بیماران کرونایی است.

وی تصریح کرد: معرفی افراد واجد شرایط جهت تحویل بسته حمایتی تغذیه‌ای و معیشتی به پایگاه‌های بسیج و همکاری با رابطین سلامت برای نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کلیه اماکن و منازل بیماران با هماهنگی مراکز جامع خدمات سلامت بخش دیگری از اجرای طرح غربالگری به‌منظور شناسایی سریع و به‌موقع بیماران و ارائه خدمات درمانی به موقع به آن‌ها است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.