چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

نتیجه ۹۰ درصد آزمایشهای کرونا در بردسکن خراسان رضوی مثبت است

تست کرونا

رییس مرکز بهداشت بردسکن واقع در جنوب غربی خراسان رضوی گفت: بی‌توجهی نسبت به رعایت موازین بهداشتی پیشگییرانه موجب وضعیت فوق‌بحرانی و سیاه ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و نتیجه مثبت ۹۰ درصد آزمایشهای ویروس کرونا در این شهرستان شده است.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر حسین امامیان افزود: با وجود اعلام عمومی مستمر هشدارهای پیشگیرانه در بردسکن دستورالعمل‌های بهداشتی آنگونه که باید از سوی مردم رعایت نمی‌شود.

وی ادامه داد: نتیجه این وضعیت نامناسب، مرگ ناگوار روزانه دو نفر از شهروندان بردسکنی بخاطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ است.

وی با بیان اینکه تاکنون تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در این شهرستان هزار و ۳۷۱ نفر بوده است ادامه داد: در حال حاضر ۷۰ بیمار مبتلا به این ویروس در بیمارستان ولی عصر (عج) بردسکن بستری هستند.

رییس مرکز بهداشت بردسکن گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان به مرکز خدمات جامع سلامت طالقانی (مرکز منتخب کرونا) در این شهرستان از اسفند ماه پارسال تاکنون هزار و ۵۸۴ نفر بوده که از این تعداد جواب آزمایش کرونای ۹۷۴ نفر مثبت اعلام شده ‌است.

وی با بیان اینکه برخی مجالس عروسی و تجمع در منازل برگزار می‌شود که در این خصوص چندین پرونده تشکیل شده است، از شهروندان خواست از خروج غیراضطراری از منزل خودداری کنند و در صورت اضطرار، هنگام خروج از منزل تمامی الزامات بهداشتی پیشگیری از کرونا از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت رعایت نمایند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.