جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲

استاندار خراسان رضوی:

خط آهن خواف - هرات در هفته‌های آینده راه‌اندازی می‌شود

استاندار خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در هفته‌های آینده خط آهن خواف - هرات راه‌اندازی می شود که شاهد آثار آن بر افزایش همکاری‌ها خواهیم بود.

به گزارش قدس آنلاین، محمدصادق معتمدیان در دیدارِ رئیس شورای ولایتی هرات که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیشینه تاریخی و اشتراکات دینی، فرهنگی و زبانی دو کشور ایران و هرات انتظار می‌رود سطح همکاری بین هرات و خراسان رضوی افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش استان‌های مرزی در افزایش تعاملات بین دو کشور ایران و افغانستان, افزود: امیدواریم با توجه به سیاست دولت مبنی بر افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی فی‌مابین دو کشور شاهد ارتقاء مبادلات تجاری باشیم.

معتمدیان ادامه داد: روستاها و ساکنین نوارهای مرزی از امکانات کمتری برخوردار هستند، امیدواریم که با همکاری دو طرف سطح امکانات زیرساختی و رفاهی توسعه مردم مناطق مرزی نیز افزایش یابد.

وی متذکر شد: با تلاش‌های صورت گرفته در هفته‌های آتی خط آهن خواف-هرات راه‌اندازی می شود که شاهد آثار آن بر افزایش همکاری‌ها خواهیم بود.

استاندار خراسان رضوی بر تقویت مسیرهای ترانزیتی ایران با افغانستان تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم از این طریق، مسیر دوم دسترسی ایران به کشورهای منطقه را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مرز دوغارون و اهمیت رفع اختلافات جزئی بین دو کشور در این مرز پرداخت و تصریح کرد: برای ۲۴ ساعته کردن مرز دوغارون که روان‌سازی را به دنبال خواهد داشت، آمادگی کامل داریم. این اتفاق از نظر اقتصادی و امنیتی به نفع دو کشور خواهد بود.

انتقال سوخت از طریق خط لوله، همکاری دو کشور در زمینه گاز و کشت فراسرزمینی از جمله موضوعاتی بود که معتمدیان در این دیدار مطرح کرد.

در ادامه این دیدار رئیس شورای ولایتی هرات نیز ضمن اشاره به اشتراکات زبانی و مذهبی و فرهنگی بین دو کشور بر همکاری بیشتر دو کشور بویژه در حوزه موضوعات مرزی تاکید کرد.

کامران علیزایی افزود: مردم مرزنشین مشکلات فراوانی دارند که حمایت و توجه بیشتر مسئولان دو کشور را می‌طلبد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.