شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵

گلایه رئیس مرکز بهداشت بردسکن از اجرا نشدن مصوبات ستاد کرونا

رئیس مرکز بهداشت بردسکن

رئیس مرکز بهداشت بردسکن گفت: متاسفانه بیش از ۵۰ درصد مصوبات ستاد کرونای شهرستان بردسکن اجرایی نمی شود.

علی نوری

به گزارش قدس آنلاین، مهندس حسین امامیان گفت: متاسفانه برخی از شوراهای اسلامی و دهیاران و حوزه ادارات و بانک ها  مصوبات ستاد کرونای شهرستان را اجرا نمی کنند  و اگر بخواهیم  این طور عمل کنیم وضعیت شهرستان ازاین که است بدتر می شود.   وی عنوان کرد: علی رغم تذکرات لازم متاسفانه شوراهای اسلامی و دهیاران در روستاها  برگزاری مجالس عروسی و یا عزا را به شهرستان اعلام نمی کنند و  متاسفانه کسی پشتیبان حوزه بهداشت و درمان شهرستان نیست.  

رئیس مرکز بهداشت بردسکن  اظهارداشت: وقتی از ۸۰ نمونه تست انجام گرفته  ۷۸ مورد آن مثبت است و طی ۲۰ روز گذشته تعداد بیماران بستری شده کرونایی بین ۶۰ تا ۷۸ نفر بوده اند و تنها در  ۲۷ روز گذشته  ۴۰ مورد فوتی داشته ایم  و حتی دریک روز ۷ فوتی ثبت شده است همه بیانگر این است  که شهرستان  شرایط خوبی ندارد. وی گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت  سردخانه بهشت رضا  از شهرداری می خواهیم نسبت به تجهیز سردخانه بهشت زهرا نیز اقدام کند تا جنازه ها روی زمین باقی نماند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مجمع خیرین سلامت و پویش مردمی مبارزه با کرونا گفت: الحمدالله با اطلاع رسانی هایی که صورت گرفته است ۹۰ درصد مردم  از ماسک استفاده می کنند و از آن  طرف می طلبد دورهمی خانوادگی برگزار نشود. وی وجود گل های زعفران را منبع آلوده به ویروس کرونا دانست و گفت: حداقل هرشب یک تن گل زعفران وارد شهرستان می شود و برای پاک کردن در محله های مختلف توزیع می شود که متاسفانه یکی از محله های بردسکن  به خاطر پاک کردن گل  مبتلا به کرونا شده اند.  

امامیان افزود:  اکثر گل های توزیع شده از شهرستان های قرمز و بحرانی استان وارد شهرستان می شود  و بنا به گفته وزیر بهداشت  قدرت بیماری ویروس کرونا ۱۰ برابر شده است و حالت وحشی به خود گرفته است. وی بیان کرد: در بازدیدهایی که  از بانک ها صورت گرفته است متاسفانه برخی از بانک ها به هیچ عنوان رعایت نمی کنند و امروز شاهد آن هستیم که  اکثر کارمندان بانک ها هم مبتلا به کرونا شده اند.   وی افزود:  در بحث ویروس کرونا باید رودربایستی ها را کنار گذاشت و بدون تعارف با متخلفین برخورد شود  نه اینکه  اخیرا یک واحد  رستوران، دو گیم نت و ۵ واحد صنفی آرایشگاه زنانه را به خاطر تخلفات کرونایی پلمپ  شده است ولی می بینیم  متصدیان این واحدها به دنبال رفع پلمپ و تعدادی از آنها نیز مجددا فعالیت خود را آغاز کرده اند.  

وی گفت: تعطیلی روز بازارها و آرامستان ها خاص شهر بردسکن نیست  بلکه در تمامی نقاط روستایی شهرستان باید این مهم اجرا شود نه اینکه هنوز دربرخی از روستاها مجالس عروسی و یا ختم اموات برگزار می شود.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.