شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

کشف بیش از ۱۸۰ چکاوک از یک صیاد پرندگان وحشی در مشهد

پرندگان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست حین گشت زنی و پایش بخش رضویه دشت روستای نریمانی، یک صیاد حرفه‌ای و سابقه دار راکه اقدام به صید پرندگان وحشی از طریق نصب تورهوایی کرده بود، دستگیر کردند.

به گزارش قدس آنلاین، مرتضی شیرزور اظهار کرد: از متهم چهار رشته تور هوایی و ۵۵ قطعه چکاوک صید شده کشف و توقیف شد.

وی با اشاره به سابقه تخلف متهم و احتمال صید پرنده های دیگر، با دستور قضایی مخفیگاه متخلف را با همکاری پاسگاه انتظامی آبروان مورد بازرسی قرار دادند و  ۱۳۱ قطعه پرنده چکاوک و دو رشته تور هوایی کشف و ضبط کردند.

شیرزور ادامه داد: متخلف به همراه ادوات مکشوفه به پاسگاه انتظامی آبروان منتقل و پس از هماهنگی خودروی وی به دستور قاضی شعبه تخصصی محیط زیست به پارکینگ منتقل و متخلف نیز پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست مشهد با همراهی فرماندهی پاسگاه انتظامی سد کارده هنگام پایش منطقه حفاظت شده ارس سیستان یک گروه شکارچی غیرمجاز را قبل از اینکه موفق به شکار شوند دستگیر کردند.

وی افزود: از متخلفان یک قبضه اسلحه شکاری دولول کالیبر ۱۲ به‌همراه ۱۳ تیرفشنگ ساچمه و ۱۴ تیرفشنگ غیرمجاز چهارپاره و نیز دو دستگاه بیسیم دستی و یک دستگاه دوربین چشمی کشف و ضبط شد.

شیروز بیان کرد: یک عدد پرده مخصوص شکار کبک و یک عدد تبر نیز در فهرست مکشوفات این پرونده بود و  یک دستگاه موتورسیکلت تریل و نیز خودروی پژوی متخلفان نیز توقیف شد و متخلفین به همراه اداوات مکشوفه به پاسگاه انتظامی سد کارده منتقل و بازداشت شدند. 

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.