یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

مرتضی سرهنگی رمانی درباره سردار سلیمانی می‌نویسد

مرتضی سرهنگی

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه از آماده‌سازی چند عنوان کتاب درباره شهید سپبهد قاسم سلیمانی از جمله رمانی به قلم مرتضی سرهنگی خبر داد.

قدس آنلاین: حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، از انتشار چند عنوان کتاب درباره شهید سپبهد قاسم سلیمانی در آستانه سالروز شهادت وی خبر داد و گفت: دو عنوان کتاب تاکنون در رابطه با شهید سلیمانی منتشر شده است و چند اثر دیگر نیز در آستانه چاپ قرار دارد.

وی ادامه داد: تاکنون کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» منتشر شده است. این اثر کوشیده‌ است پس از اشاره‌ای کلی به مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب امام حسین(ع)، شاخص‌های مکتب امام خمینی(ره) را بیان کند و ضمن تبیین هر شاخص از مکتب امام بزرگوارمان، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی را با مکتب امام خمینی(ره) تطبیق دهد.

به گفته شیرازی؛ کتاب «ققنوس قدس» نیز تاکنون در این رابطه منتشر شده است. این اثر مجموعه شعری است درباره شهید سلیمانی که به کوشش انتشارات خط مقدم روانه بازار نشر شده است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه از آماده‌سازی چند اثر دیگر درباره شهید سلیمانی خبر داد و اضافه کرد: کتاب «سیمای سلیمانی» از جمله این آثار است که دربردارنده مجموعه خاطرات دیگران درباره شهید سلیمانی است. این اثر آماده انتشار است و امیدواریم تا زمان سالروز شهادت ایشان نیز به چاپ برسد.

شیرازی یادآور شد: کتاب «همه چیز درباره حاج قاسم» از دیگر آثار در دست انتشار است. این اثر به قلم مرتضی سرهنگی تدوین شده است. همچنین یک اثر دیگر نیز در قالب رمان به قلم سرهنگی در این رابطه در دست نگارش است که کتاب مفصلی است و بعید می‌دانم تا زمان سالروز شهادت شهید سلیمانی آماده چاپ شود.

وی درباره کتاب «همه چیز درباره حاج قاسم» بیشتر توضیح داد و اضافه کرد: این اثر را می‌توان شبه زندگی‌نامه دانست که به زندگی، خانواده، عملیات‌هایی که شهید سلیمانی در آن حضور داشت، فعالیت وی در جبهه مقاومت و ... می‌پردازد و نمایی است از زندگی شهید.

به گفته شیرازی؛ رمانی که به قلم سرهنگی در دست نگارش است، از تولد شهید سپهبد قاسم سلیمانی تا شهادت او را دربرمی‌گیرد. این اثر کتاب مفصلی است و ممکن است از یک جلد هم بیشتر شود. عنوانی هنوز برای این اثر انتخاب نشده و قرار است انتشارات خط مقدم آن را به چاپ برساند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.