یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵

صدور کشاورز کارت در خراسان رضوی آغاز شد

کشاورزکارت

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از آغاز فرایند صدور "کشاورز کارت" در این استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا اورانی گفت: برای این منظور ۱۰ هزار میلیارد ریال در کشور در نظر گرفته شده که سهم خراسان رضوی ۹۰۰ میلیارد ریال می‌باشد.

وی با بیان اینکه با استفاده از "کشاورز کارت"، کشاورزان فعال در حوزه کشت و کار محصولات اساسی کشاورزی می‌توانند به ازای هر هکتار ۲۰ میلیون ریال وام برای خرید کود و سم دریافت کنند افزود: در قالب برنامه‌ریزی انجام شده ۵۰۰ میلیارد ریال از سهم خراسان رضوی برای کاشت گندم آبی، ۱۰۰ میلیارد ریال برای گندم دیم، حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برای کشت جو آبی و حدود ۴۰ میلیارد ریال برای چغندر پاییزه در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: ۹۶ میلیارد ریال دیگر نیز برای کلزاکاران استان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها باید توجه داشته باشند که دو هفته فرصت دارند تا کشاورزان را برای صدور این کارت به بانک کشاورزی معرفی کنند. 

مدیر امور شعب بانک کشاورزی خراسان رضوی نیز در این زمینه گفت: با صدور "کشاورز کارت" به ازای هر هکتار ۲۰ میلیون ریال برای خرید نهاده‌های کشاورزی و تا سقف ۱۰ هکتار به هر کشاورز تسهیلات پرداخت می‌شود.

علی دشت بیاضی افزود: تحویل نهاده‌های کشاورزی، کود و سم در این قالب از طریق کارگزاری‌های مورد تایید شرکت خدمات حمایتی کشاورزان استان و با ارائه "کشاورز کارت" صورت می‌گیرد.

وی در خصوص ویژگیهای این کارت و فرآیند صدور آن ادامه داد: شارژ کشاورز کارت ارتباطی به تعهدات کشاورز و سابقه چک برگشتی ندارد و کشاورزان می‌توانند به موازات فعالیت در بخش کشاورزی از این امکان استفاده کنند.

مدیرامور شعب بانک کشاورزی خراسان رضوی گفت: نرخ سود تسهیلات پرداختی در قالب کشاورز کارت ۱۲ درصد و مدت آن یکساله خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.