یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵

رحمتی: بازی جوانمردانه نمی‌کنم و شما هم برای ما نکنید!

سیدمهدی رحمتی

سرمربی تیم فوتبال شهرخودرو با انتقاد از نحوه بازی تیم پیکان عنوان کرد اخلاق مهم تر از سه امتیاز است.

قدس آنلاین: مهدی رحمتی پس از شکست تیمش برابر پیکان، اظهار کرد: با اتفاقی که دیروز در زمین شهر قدس رخ داد، ما یک زمین را از دست دادیم. مشخص بود بازی برگزار نمی‌شود. اگر دیروز بازی لغو می‌شد و امروز برگزار می‌شد بهتر می‌شد. ما دیروز با توجه به شرایط زمین و هوا تغییراتی ایجاد کردیم و حسین مهربان را هم به خاطر مصدومیت در گرم کردن قبل از بازی از دست دادیم. 
وی افزود: بازیکنان خیلی زحمت کشیدند و با همه توان بازی کردند. ما یک تیم جوان هستیم و هزینه زیادی نکردیم. هفته به هفته بهتر خواهیم شد.

رحمتی درباره نبود برخی بازیکنان در ترکیب تیمش گفت: بازیکنانی که امروز بازی کردند تمام تلاششان را کردند و مطمئنا بازی به بازی شرایط بهتری را خواهیم داشت. 

او درباره مسائل داوری هم گفت: من خیلی چیزها را می‌دانم که نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. در بازی اول هم گفتم درباره داوری صحبت نمی‌کنم مگر اینکه اتفاق خاصی رخ بدهد. درباره اتفاقات درون زمین هم، باید بگوییم چیزهایی را باید یاد بگیریم. من مدرک مربیگری ندارم و منتظرم کلاس‌ها تشکیل بشود تا مربیگری یاد بگیرم اما من باید چیزهای دیگری را هم به دانش خودم اضافه کنم. همه مسائل را همه دیدند که چه اتفاقی در زمین رخ داد. من عادت دارم به بزرگ‌تر احترام بگذارم و باید سعی کنیم به کسی که جوان‌تر است چیزهای جدید یاد بدهیم. یک بار در بازی مس کرمان و راه‌آهن، ما روبه‌روی هم بازی می‌کردیم و آنجا یاد گرفتم که اگر بازیکنی خودش را زمین انداخت، فیر پلی (بازی جوانمردانه) انجام ندهم. این را از سرمربی تیم حریف یاد گرفتم و امروز هم وقتی آنها خودشان را زمین می‌انداختند، ما فیر پلی را اجرا نکردیم ما هم اگر روی زمین افتادیم هیچ تیمی برای ما بازی جوانمردانه نکند چون فوتبال مردانه است. اگر قرار است برخورد نباشد، منچ بازی می‌کنیم! ما بهتر است فوتبال بازی کنیم و به جای سه امتیاز به دنبال اخلاق باشیم. من کلاس مربیگری نرفتم اما زمانی که فوتبال بازی کردم، از این کارها نکردم. تا زمانی که زنده باشم، چه ببازم و چه نبازم، صحبت می‌کنم و همه چیز را به گردن می‌گیرم. بازیکنان من زحمت کشیدند و مشکل اصلی تیم من بودم و دلیل باخت هم من بودم و به هر جایی نیاز باشد جواب پس می‌دهم.

تارتار: وقت تلف کردن تاکتیک دارد

تارتار: وقت تلف کردن تاکتیک دارد

سرمربی تیم فوتبال پیکان هم گفت: وقت تلف کردن در طول یک مسابقه فوتبال، تاکتیک خاص خودش را دارد.

به گزارش ایسنا، مهدی تارتار پس از برتری تیمش برابر شهر خودرو اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار بود ٧٠ دقیقه بازی کنیم، سعی کردیم تهاجمی بازی کنیم. خوب شروع کردیم و می‌توانستیم در نیمه نخست به گل برسیم. با شروع نیمه دوم یک ضربه پنالتی به دست آوردیم که به گل تبدیل نشد. خوب هم شد که آن صحنه به گل تبدیل نشد چون آنقدر اعتراض به داوری از سوی نیمکت حریف زیاد بود که ما می‌خواستیم در جریان بازی به گل برسیم. 

وی افزود: شهر خودرو تیم با کیفیتی است و ما هم از غیبت برخی بازیکنان آنها استفاده کردیم و در نهایت به سه امتیاز بازی رسیدیم. 

تارتار درباره اینکه رحمتی اعتقاد داشت بازیکنان پیکان وقت تلف می‌کردند، گفت: آنهایی که من را می‌شناسند می‌توانند شهادت بدهند که هیچ‌گاه نگفته‌ام با زمین انداختن خود، وقت را تلف کنید. وقت تلف کردن، تاکتیک دارد و ما باید با تاکتیک وقت تلف کنیم. به خاطر اینکه فقط با یک گل از حریف پیش بودیم و با توجه به تفکرات سابق، یکی دو مورد اتفاق افتاد که بازیکنان ما خود را به زمین انداختند که من اصرار داشتم سریع به بازی برگردند. البته دروازه‌بان ما گرفتگی پا داشت. برخی فکر می‌کنند ما برای وقت کشی علامت داریم اما می‌توانید بروید از بازیکنان سابق من بپرسید. 

وی درباره درباره تعطیلی لیگ هم گفت: ما تابع تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و سازمان لیگ هستیم. به شخصه دوست دارم لیگ تعطیل شود تا بیشتر با تیمم کار کنم چون دیر به پیکان اضافه شده‌ام. باید همه چیز را در نظر بگیریم چون تیم‌های دیگر هم زحمت کشیده‌اند و امیدواریم تصمیمی اتخاذ شود که به سود مردم باشد.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.