چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

تورم موجود خط فقر را به بالای ۱۰ میلیون تومان برده است

سارا فلاحی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:با توجه به تورم موجود و مرغی که کیلویی ۴۰ هزار تومان شده و لجام گسیختگی بازار، قطعا خط فقر را به بالای ۱۰ میلیون تومان برده‌ایم.

قدس آنلاین: سارا فلاحی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در طی تذکری شفاهی گفت: یاد همه شهدای عرصه سلامت و تعلیم و تربیت مخصوصا معلم ایلامی شهلا محمدی که روی تخت بیمارستان و زیر دستگاه اکسیژن برای دانش آموزانش پیام سلامت و امید فرستاد را گرامی می‌داریم.
وی با اشاره به مشکلات عدیده بازنشستگان بیان داشت: علیرغم اینکه بازنشستگان بیشترین سهم بیمه را پرداخت می‌کنند، اما کمترین حقوق و مزایا را دریافت می‌کنند که این موضوع عکس نص صریح قانون اساسی و عکس قانون برنامه ششم توسعه است.

این نماینده مجلس با اشاره به اصل ۲۰ قانون اساسی و اصل ۳۰ برنامه ششم توسعه که دولت را مکلف به عدالت در نظام پرداخت‌ها کرده است، اظهارداشت: با توجه به تورم موجود و مرغی که کیلویی ۴۰ هزار تومان شده و لجام گسیختگی بازار، قطعا خط فقر را به بالای ۱۰ میلیون تومان برده ایم.

فلاحی تاکید کرد: برای برخی از مسئولین سوءتفاهم شده که بازنشستگان از کار بازنشسته شده اند و قرار نیست این‌ها را از زندگی بازنشسته کنیم.

منبع: خبرگزاری میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.