چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷

۵۰۰ بیمار اصفهانی در انتظار پیوند کلیه هستند

مسئول تیم پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد

اصفهان - مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان از کاهش شدید موارد اهدا و پیوند اعضا باتوجه به شیوع کرونا خبر داد و گفت: درحال حاضر حدود ۵۰۰ نفر در گروه های مختلف خونی در لیست انتظار پیوند کلیه هستند.

به گزارش قدس آنلاین مریم خلیفه ‌سلطانی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، هشت مورد اهدای عضو انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۵ مورد بود، متاسفانه کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی مربوطه با کاهش شدید موارد اهدا و پیوند اعضا مواجه هستیم، گفت: اهدا و پیوند کلیه، در حال حاضر در بیمارستان های کاشانی و خورشید انجام می شود.

وی، مداومت در فرهنگ سازی اهدای عضو در جامعه برای نهادینه شدن آن را بسیار مهم دانست و افزود: بیماران زیادی منتظر پیوند عضو هستند و متاسفانه روزانه تعدادی از آنها در لیست انتظار، فوت می کنند، درحالی که با فرهنگ سازی مداوم و افزایش آمار اهدای عضو از مرگ مغزی می توان بیماران بیشتری را نجات داد.

خلیفه ‌سلطانی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۰ هزار و ۹۴۵ نفر در اصفهان برای اهدا عضو بعد از مرگ مغزی ثبت نام کرده و کارت اهدای عضو دریافت کرده اند، تصریح کرد: در شرایط فعلی ثبت نام فقط غیرحضوری و از طریق سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان به نشانی Ehdacenter.ir انجام می شود.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) ابراز امیدواری کرد که همه مردم در سلامت کامل باشند، اما اگر فردی دچار مرگ مغزی شد خانواده با رضایت به موقع به اهدا عضو عزیزشان، نجات بخش زندگی بیماران باشند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.