شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

ادارات تامین‌ اجتماعی خراسان رضوی در مناطق قرمز کرونا تعطیل هستند

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی استان در مناطق دارای وضعیت قرمز کرونا از امروز تعطیل هستند.

به گزارش قدس آنلاین، سید محسن نظام خیرآبادی  افزود: با توجه به تصمیمات دولت مبنی بر تعطیلی ادارات در هفته کنونی و تداوم وضعیت بحرانی شیوع کرونا در این استان، شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز از روز شنبه هشتم تا سیزدهم آذر ماه ۹۹ پذیرای مراجعان نخواهند بود.

وی ادامه داد: شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی در شهرستان‌ها و مناطق "نارنجی" و یا "زرد" نیز مطابق روال هفته گذشته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی با بیان این که حدود هفت درصد از مجموع بیمه‌شدگان این سازمان در کشور در این استان هستند گفت: هم اکنون ۴۲ میلیون نفر بیمه شده اصلی و تبعی در کشور زیرپوشش این سازمان قرار دارند که ۲ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۵۹۴ نفر از این تعداد در خراسان رضوی ساکن هستند.

نظام خیرآبادی افزود: تعداد بیمه‌شدگان اصلی در خراسان رضوی اواخر سال گذشته به بیش از ۸۹۳ هزار نفر رسید که از این تعداد، ۶۲۵ هزار نفر بیمه شده اجباری و ۲۶۸ هزار نفر سایر گروه‌های بیمه‌ای اعم از اختیاری، حِرَف و مشاغل آزاد، رانندگان، قالیبافان، کارگران ساختمانی، کارفرمایان صنفی، باربران، خادمان مساجد، زنبورداران، دارندگان بیمه‌های توافقی و مقرری بگیران بیمه بیکاری بودند.

وی ادامه داد: تعداد افراد تبعی یا تحت تکفل این بیمه‌شدگان بیش از یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر و تعداد مستمری بگیران نیز ۴۳۹ هزار نفر است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.