چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱

بررسی جزئیات بودجه ۱۴۰۰

وام ازدواج برای سال آینده ثابت ماند/ هر یک از زوجین ۵۰ میلیون تومان

وام ازدواج

براساس لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه ۱۴۰۰، وام ازدواج در سال آینده نیز مشابه امسال برای هر یک از زوجین ۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

قدس آنلاین؛ لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال ۱۴۰۰ درحالی امروز از سوی دولت به مجلس تقدیم شد که دولت تغییری در مبلغ وام ازدواج برای سال آینده نداشته است.

بر این اساس، به منظور حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف شده است از محل پس انداز جاری و قرض الحسنه نظام بانکی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌های جوان پرداخت نماید.

این تسهیلات به زوج‌هایی تعلق می‌گیرد که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۷ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده باشند. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین در سال ۱۴۰۰ برابر با ۵۰۰ میلیون ریال یعنی ۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

دوره بازپرداخت این تسهیلات هفت ساله تعیین شده و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در لایحه پیشنهادی بودجه اخذ یک ضامن معتبر و سفته برای پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج به زوجین کافیست.

شرایط سنی متقاضیان دریافت وام، حداکثر یک ماه پس از ابلاغ این قانون، به پیشنهاد مشترک وزارت ورزش و جوانان و بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.