چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

توصیه مضحک روزنامه ارمنستانی به مقامات ایروان؛ به باکو حمله اتمی بکنید

بمب اتمی

یک روزنامه ارمنستانی چاپ آمریکا به دولت ارمنتسان توصیه کرده با حمله اتمی به «باکو» این شهر را به زمینی بایر مبدل کنند.

به گزارش قدس آنلاین، یک روزنامه ارمنستانی چاپ آمریکا به دولت ارمنستان توصیه کرده از بمب‌ اتمی علیه «باکو» جمهوری آذربایجان استفاده کند.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» روزنامه «آسبارز» در بخش دیدگاه خود مطلبی از  «استپان آلتونیان» منتشر کرده که در آن به دولت ارمنستان توصیه شده  از هرگونه سلاح اتمی موجود استفاده کرده و باکو، پایتخت آذربایجان را  به برای 5 هزار سال بعدی به زمین بایر مبدل کند.

در بخشی  از مطلب  نویسنده عنوان می‌کند؛ گزینه‌ای هسته‌ای کجا بود؟ چرا زباله‌های اتمی را از نیروگاه «میتزامور» نمی‌گیرید و بمب اتمی تولید نمی‌کنید؟ لطفا به من درباره جنگ افزارهای کشتار جمعی  وقتی که ترکیه و جمهوری آذربایجان از آن علیه غیر نظامیان بدون هیچگونه  واکنشی از جانب  دیگران استفاده کنند، به من دیگر در این زمینه مطلبی نگویید. می‌توان آسیب زد و ما باید این کار را انجام دهیم. اگر بتوانیم باکو را برای 5 هزار سال آینده به زمین بایری مبدل کنیم، این کار آنها را به تفکر مجدد وا می‌دارد.

این مطلب با واکنش سرکنسولگری جمهوری آذربایجان در لس‌آنجلس مواجه شد و از مراجع حقوقی آمریکا خواسته شده در این زمینه تحقیقاتی را آغاز کنند.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان در 10 نوامبر (سه شنبه 20 آبان) با توافقی که با پادرمیانی روسیه حاصل شد، به چند هفته نبرد خونین خاتمه دادند. بر اساس بخشی از این توافق 10 بندی که باعت بروز اعتراضاتی در داخل ارمنستان و تشدید درخواست‌ها برای استعفای «نیکل پاشینیان» از نخست‌وزیری شده است، قرار شد نیروهای صلح‌بان روسیه در منطقه مستقر شوند.

 انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.