چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

۹۵ درصد افراد پرخطر در روستاها غرباگری مرحله سوم کرونا شدند

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد کرونا

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۷۲۶ خانه بهداشت روستایی در حوزه تحت پوشش این دانشگاه با یک هزار و ۱۶۸ بهورز غربالگری مرحله سوم کرونا را انجام می‌دهند و تاکنون ۹۵ درصد افراد پرخطر در روستاها در این مرحله غرباگری شدند.

به گزارش قدس آنلاین،  دکتر محمدحسن درخشان اظهار کرد: فعالیت بهورزان در مناطق روستایی در زمینه پیشگیری از کرونا موفقیت‌آمیز بوده است و کلیه خدمات به روستایی‌ها در خانه‌های بهداشت روستایی قابل ارائه است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تعداد ۵ میلیون و ۱۲۰ هزار نفر ساکن حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و از این تعداد یک میلیون و ۷۰ هزار جمعیت روستایی هستند که در ۷۲۶ خانه بهداشت روستایی حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد غربالگری می‌شوند و تعداد یک هزار و ۱۶۸ بهورز در این خانه‌ها مستقر هستند و به مراجعه‌کنندگان ارائه خدمت دارند.

وی با بیان اینکه مجموع افراد پرخطر در روستاها ۳۰۰ هزار و ۵۸۶ نفر هستند که از این تعداد ۲۸۸ هزار نفر آن‌ها، غربالگری مرحله سوم کرونا شدند، خاطرنشان کرد: بیماران مزمن علاوه بر غربالگری کرونا، خدمات مراقبتی و اساسی به‌ دو صورت حضوری و غیرحضوری را نیز دریافت می‌کنند.

درخشان بیان کرد: در سایر موارد تحت پوشش که ۸۰۰ هزار نفر هستند ۹۶ درصد آن‌ها غربالگری شدند و خوشبختانه روند غربالگری‌های کرونا در روستاها به سرعت انجام شده و وقفه‌ای در این خصوص به‌وجود نیامده است.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.