پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی :

کرونا ۳۲ هزار میلیارد ریال به تاسیسات گردشگری خراسان رضوی خسارت زد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: مجموع خسارات وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا از اسفند پارسال تا آبان امسال به تاسیسات گردشگری استان، ۳۲ هزار و ۵۰ میلیارد ریال است.

به گزارش قدس آنلاین،  محمدصادق براتی با بیان این که مشهد پیش از شیوع کرونا، به عنوان یکی از بزرگترین کلانشهرهای مذهبی این کشور و دنیا هرساله پذیرای بیش از ۳۲ میلیون زائر و گردشگر مذهبی بود افزود: بخش عمده‌ای از تاسیسات گردشگری کشور در این استان مستقر است و با گسترش این بیماری این صنعت دچار مشکلات اساسی شده است.
وی ادامه داد: کرونا تمامی بخش‌های صنعت گردشگری از قبیل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، خانه مسافرها، دفاتر خدمات مسافرتی، شرکت‌های سلامت، بومگردی، موسسات آموزشی این بخش، مجتمع‌های گردشگری و مراکز پذیرایی را تحت تاثیر خود قرار داده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: البته گام‌های مثبتی از طرف دولت برای کمک به این صنعت از جمله پرداخت تسهیلات، امهال بدهی‌های مالیاتی، بیمه‌ای، بانکی و دیگر امور برداشته شده که امیدواریم در آینده اثرات مثبت آن مشاهده شود.
براتی ابراز امیدواری کرد که با فروکش کردن بیماری کرونا و عادی شدن شرایط بتوان با برنامه‌ها و طرح‌های ویژه برای رونق این بخش و جبران بخشی از خسارات با کمک فعالان این حوزه اقدام کرد.

منبع: ایرنا

انتها ی خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.