جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲

باکو، سفیر فرانسه را احضار می‌کند

باکو آذربایجان

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با محکوم کردن تصویب قطعنامه از سوی پارلمان فرانسه درباره استقلال قره باغ اعلام کرد، سفیر فرانسه در باکو را برای اعلام موضع خود احضار می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مجمع ملی فرانسه روز پنجشنبه به نفع قطعنامه‌ای رای داد که پیشتر توسط سنای این کشور تایید شده بود. این قطعنامه با ۱۸۸ رای موافق در برابر سه رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع تصویب شد و بر این اساس، دولت پاریس خودمختاری قره باغ را به رسمیت می‌شناسد.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما سفیر فرانسه در باکو را در ارتباط با تصویب این قطعنامه بی پایه اساس در مجمع ملی فرانسه احضار می‌کنیم و مراتب اعتراض شدید خود را درباره این مساله اعلام خواهیم کرد.

این وزارتخانه همچنین تصمیم مجمع ملی فرانسه را در تصویب چنین قطعنامه‌ای، یک رفتار تحریک آمیز، غیردوستانه و بی پایه و اساس دیگر از سوی پارلمان فرانسه در کمپینیی علیه باکو توصیف کرد.

این در حالیست که ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفته که با وجود تصویب این قطعنامه در سنا و مجمع ملی فرانسه، پاریس مخالف چنین اقدامی است و تاکید کرده که ایروان از  فرانسه نخواسته تا استقلال قره باغ را به رسمیت بشناسد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.