یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

سردار شریف: در ترور شهید فخری‌زاده از تجهیزات ماهواره‌ای استفاده شد

رمضان شريف

سخنگوی سپاه با بیان اینکه در ترور شهید فخری زاده از ابزار الکترونیکی پیشرفته با هدایت ماهواره‌ای استفاده شد، گفت: صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند اقداماتشان بی‌پاسخ نخواهد ماند و این موضوع در سال‌های اخیر به آن‌ها ثابت شده است.

قدس آنلاین: به گزارش سپاه نیوز سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در مراسم گرامیداشت شهید محسن فخری زاده و رونمایی و اکران فیلم مستند اولین شهید مدافع حرم هرمزگان گفت: رزمندگان هرمزگانی در دوران دفاع مقدس که در لشکر پر افتخار ثارالله به فرماندهی شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی حضور داشتند و رشادت های بی مثالی از خود نشان می‌دادند و هم در دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها حضور داشتند و همگان شاهدجان فشانی امثال شهید عبدالحمید سالاری و تختی نژاد بودند.

سردار شریف با بیان اینکه در ترور شهید فخری زاده از ابزار الکترونیکی پیشرفته با هدایت ماهواره‌ای استفاده شد و سرتیم حفاظت شهید فخری زاده جان فشانی مثال زدنی در صحنه داشت، گفت: صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند اقداماتشان بی‌پاسخ نخواهد ماند و این موضوع در سال‌های اخیر به آن‌ها ثابت شده است.

وی با بیان اینکه از همان ابتدای انقلاب، آمریکایی‌ها سر سازش با ملت ایران نداشتند، گفت: پیش از پیروزی انقلاب تمام امورات کشور در ید قدرت آمریکا و ۱۳۰ هزار مستشار آنان بود؛ بعد از انقلاب منافع آمریکا و بدنبال آن صهیونیست‌ها در معرض خطر قرار گرفت و صهیونیستها ملت بزرگ ایران را سد راه جنایات و دست‌درازی خود می‌دیدند.

سخنگوی سپاه با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها اشغال‌گر و فاقد ریشه تمدنی هستند، گفت:این رژیم جعلی  در ۷۰ سال گذشته ۲۷۰۰ نفر از عناصر نخبه کشورهای اسلامی منطقه را ترور کرده است. خود صهیونیست‌ها نیز این ترورها را مایه افتخار خود می‌دانند و اسامی این ترورها را در چند کتاب منتشر کرده‌اند.

سردارشریف جلوگیری از دستیابی کشورهای اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران به سرشاخه‌های علم را از مهم‌ترین اهدف صهیونیست‌ها دانست و افزود: ایران اسلامی به برکت خون شهدا دستاوردهای علمی زیادی کسب کرده است و رهبر معظم انقلاب نیز بر دستیابی کشور به سرشاخه‌های علم تاکید زیادی دارند.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها ماهیت و قدرت پوشالی خود را در معرض تهدید می‌بینند، به شکست مفتضحانه‌ در جنگ ۳۳ روزه اشاره کرد و گفت: در حالی که صهیونیست ها مدعی بودند ارتش‌های عربی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن نابود ساخته‌اند اما  برابر یک گروه مبارز مسلمان و مقاوم شکست سختی خوردند.

سخنگوی سپاه با یادآوری رویای شوم دشمنان ایران اسلامی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی با فشارهای حداکثری تا پایان سال ۹۷ دوام نمی‌آورد، اظهار کرد: با هوشمندی ملت، با عظمت و کرامت ایستادگی کردیم و دشمنان ایران اسلامی و ملت ایران بار دیگر در دستیابی به اهداف پلید خود علیه نظام اسلامی و ملت ایران ناکام شدند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با تشریح اقدامات سپاه در  مقابله با ویروس کرونا در کشور اظهار کرد : از آغاز شیوع بیماری منحوس کرونا در کشور فرمانده محترم کل سپاه با دکتر نمکی تماس داشتند و در خصوص تمامی زمینه های همکاری اعلام آمادگی کردند.

وی آگاهی بخشی به مردم در زمینه مقابله با کرونا و ارائه آموزشهای لازم و همچنین تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستانها و مراکز بهداشتی و درمانی را دو اقدام مشخص مجموعه سپاه عنوان کرد و گفت: علاوه بر این سپاه با اجرای طرح شهید سلیمانی به مقابله با این ویروس پرداخت که با مشارکت بسیج و وزارت بهداشت اجرا می شود.

 سردار شریف یادآور شد: در این دوره غربالگری برای کمک به شناسایی مبتلایان و کمک برای درمان و شناسایی افرادی که نیاز به مراقبت ویژه دارند با همکاری خانه‌های بهداشت در دستور کار است تا بتوانیم در قالب تیم‌هایی که متشکل پزشک، پرستار، بهیار، مسؤول تأمین لجستیک و ... امکان بهتری برای کمک به بیماران کرونایی و درمان آنها در سطح محلات فراهم کنیم.

سخنگوی سپاه کمک به کاهش مشکلات بیماران کرونایی و به تبع آن کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا را از دستاوردهای این طرح برشمرد و تصریح کرد: این طرح بواسطه پراکندگی گسترده پایگاه‌های بسیج در سراسر کشور و از جمله تا عمق محلات، می‌تواند با همکاری وزارت بهداشت به اهداف ارزشمند آن که همانا تقویت ارائه خدمات به مردم در مواجهه با این بیماری است، برسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.