دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸

طی دو هفته اخیر

شکارچیان متخلف، ۴.۵ میلیارد ریال به طبیعت خراسان رضوی خسارت زدند

شکارچی غیر مجاز

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری ۶۶ شکارچی متخلف طی دو هفته اخیر درسراسر استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی گفت: متخلفان، ۴.۵ میلیارد ریال به طبیعت استان طی دوهفته اخیر خسارت وارد کرده اند.

 وی دراین خصوص ضمن اشاره به اینکه مامورین یگان حفاظت استان در تمام اوقات شبانه روز در آماده باش به سر می برند گفت: این شکارچیان متخلف به همت محیطبانان سراسر استان دستگیر و با تشکیل ۴۲ پرونده تخلف به قانون معرفی شده اند.

این مقام مسئول همچنین گفت: کشف و ضبط ۲۴ قبضه انواع سلاح شکاری که چهار قبضه آن غیر مجاز بوده است با متعلقاتی همچون ۳۰۰ تیر انواع فشنگ شکاری حاصل تلاش اخیر یگان حفاظت محیط زیست استان بوده است.

وی ادامه داد: متخلفان با شکار ۲ رأس قوچ و میش وحشی، ۲ رأس پازن، ۲ رأس گراز و یک رأس آهو موجب حذف ۷ راس پستاندار وحشی از طبیعت استان شده اند و لاشه ۱۵۰ قطعه انواع پرندگان وحشی همچون کبک، باقر قره، چکاوک و کبوتر و ۲۵ قطعه ماهی نیز از آنان کشف و ضبط شده است.

همتی با اشاره به اینکه یک بهله پرنده با ارزش شکاری بالابان نیز که توسط صیادان حرفه ای در شهرستان تربت جام صید و توسط قاچاقچیان پرنده درحال قاچاق به استانهای جنوبی و حاشیه خلیج فارس بود به همت محیطبانان درتربت جام توقیف شد گفت: این پرنده با ارزش نیز پس از تیمار به دامن طبیعت برگردانده شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همچنین به تشکیل هفت پرونده تخلف با موضوع شروع به شکار برای ۱۴ متخلف شکار و صید طی بازه زمانی یاد شده اشاره کرد و افزود: این متخلفین به قصد  شکار وارد مناطق تحت مدیریت محیط زیست شده بودند که قبل از شکار دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

انتهای پیام/

                                              

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.