سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

تخم مرغ به نرخ مصوب در خراسان رضوی توزیع می‌شود

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: به زودی توزیع تخم مرغ به نرخ مصوب با هدف تنظیم بازار این محصول در استان انجام می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمدمهدی یعقوب زاده افزود: طبق هماهنگی انجام شده با اتحادیه مرغ تخمگذار استان، تخم مرغ به قیمت هر کیلوگرم ۱۴۵ هزار ریال و با تعیین محل عرضه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه روزانه ۳۵۰ تن تخم مرغ در این استان تولید می‌شود که ۲۰۰ تن آن مصرف داخلی است، ادامه داد: ۱۵۰ تن از این میزان به سایر استانهای کشور ارسال می‌شود.

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: این استان مشکلی در زمینه تامین و تولید تخم مرغ ندارد و به هیچ وجه دچار کسری در این بخش نیستیم.

وی با بیان اینکه طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی،  دان و نهاده مورد نیاز مرغداران به صورت ۱۰۰ درصد از ابتدای آذر ماه تامین می‌شود، افزود: به این ترتیب عرضه تخم مرغ تولیدی در این بخش باید به نرخ مصوب انجام شود و خارج از این نرخ تخلف محسوب می شود زیرا دولت نهاده را به قیمت یارانه‌ای و حمایتی به مرغداران عرضه می‌کند.

یعقوب زاده ادامه داد: دو هزار و ۹۲۰ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت تولید ۱۰ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۷۳۸ قطعه و ۶ واحد جوجه‌کشی با ظرفیت پنج میلیون و ۲۸۶ هزار قطعه در هر دوره در خراسان رضوی فعالیت دارند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.