چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار:

۳۲۰ تن روغن برای تنظیم بازار در سبزوار توزیع شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: با هدف تنظیم بازار ۳۲۰ تن روغن مایع خوراکی طی ماه‌های گذشته در این شهرستان توزیع شده است.

به گزارش قدس آنلاین، علی امیدبخش افزود: از این میزان روغن گیاهی سهمیه خانوار شهرستان سبزوار ۴۵ تن آن در ماه جاری با قیمت مصوب از طریق واحدهای صنفی شهر سبزوار عرضه شده است.

وی اضافه کرد: کمبود روغن مایع به عنوان یکی از اقلام مصرفی در سبد خانوار تا حدودی در سبزوار احساس می شود که تلاش می شود از طریق جذب سهمیه شهرستان و رایزنی با بنکداران و عمده فروشان این مشکل برطرف شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار با اشاره به مشاهده مواردی مبنی بر خرید اجباری کالا در برابر خرید روغن به وسیله برخی سودجویان در این شهر گفت: در مجموع بیشتر مشکل کمبود روغن نباتی در این شهرستان مربوط به برخی واحدهای تولیدی شامل قنادی‌ها وکارگاه‌های کیک و کلوچه است.

امیدبخش افزود: واحد بازرسی و نظارت این اداره به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی از جمله انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارد و با تخلفات احتمالی برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: سامانه تلفنی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی از نحوه عرضه کالا و خدمات است و از ابتدای سال ۳۴۰ مورد تماس از سوی شهروندان سبزواری با این سامانه برقرار و به شکایات آنان رسیدگی شده است.

۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۲ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.